Site icon Campaign Türkiye

Uğur Nalbantoğlu’nun Kağıttan Kule kitabı çıktı

Stratejik İletişim Danışmanı, Öğretim Görevlisi ve Yazar Uğur Nalbantoğlu, “Neye nasıl bakarsan o da sana öyle bakar” (Mevlana) dizesiyle ilk kitabının hazırlığına başlamıştı. 2022 yılında hayata gözlerini yuman Nalbantoğlu’nun “Kağıttan Kule” adlı kitabı, sevgili eşi Ebru Nalbantoğlu öncülüğünde, hayatına dokunduğu insanlar tarafından tamamlandı.

Hayatında adım attığı her alanda ve platformda “Yürekler” ve “Akıllar”a dokunan Uğur Nalbantoğlu’nun “İnsan.Strateji.İletişim” kavramlarını temel alarak son yıllarda hazırlamaya başladığı ilk kitabı “Kağıttan Kule”, bir ders niteliği taşırken aynı zamanda okuyucuların hayatına ışık tutuyor. İletişim sektöründe altın değerindeki 25 yıllık bilgi birikimini okuyuculara anlatmayı hedefleyen Nalbantoğlu’nun ilk kitabı hayatını kaybettikten sonra, yaşamı boyunca dokunduğu ve iz bıraktığı “Yürekler” ve “Akıllar” tarafından kaleme alınarak tamamlandı. İki bölümden oluşan kitap, hem Nalbantoğlu tarafından hem de Nalbantoğlu’na yazılmış sevgi dolu dizelerle okuyucuların yüreklerini ısıtıyor.

“Kağıttan Kule” kitabının birinci bölümü, Nalbantoğlu’nun temelde Stratejik İletişim Yönetimi, Kriz İletişimi, İtibar ve Algı Yönetimi, Kurum Kültürü, Çalışan Bağlılığı gibi kavramları anlattığı makalelerini içeriyor. Bu hayatta birlikte çalıştığı, dokunduğu ve iz bıraktığı bir grup “Yürekler” ve “Akıllar”ın “Uğur Nalbantoğlu kimdir?” sorusunu cevapladığı ikinci bölümde ise sevenleri, Nalbantoğlu’na karşı son görevlerini yerine getiriyor. Nalbantoğlu’na 51. yaş doğum günü hediyesi olarak yayınlanan “Kağıttan Kule”, oğlu Efe’ye, dokunduğu ve iz bıraktığı “Akıllar” ve “Yürekler”e bir anı ve miras niteliği taşıyor.

Kağıttan Kule kitabı tüm seçkin kitapçılarda ve online kitap satış sitelerinde. (www.ceresdukkan.com – www.kitapyurdu.com – www.trendyol.com – www.dr.com.tr – www.idefix.com )

Uğur Nalbantoğlu Kimdir?

Liderlerin ve markaların itibar ve güven inşa etmeleri için uzun yıllar emek verdi. Stratejik iletişim üzerine çalıştı, öğretim görevlisi olarak dersler verdi ve yazmayı her zaman sevdi.

Danışmanlık yıllarında birçok ulusal ve uluslararası markaya stratejik iletişim danışmanlığı hizmeti verdi. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, “İletişim Stratejileri Proje Koordinatörü” olarak görev yaptı. Yapı Kredi ve Koçbank birleşme sürecinde iletişim stratejileri üzerine çalışmalar gerçekleştirme fırsatını yakaladı. Aynı kurumda uzun yıllar Yapı Kredi, Stratejik İletişim Direktörü olarak çalışmalar gerçekleştirdi.

INSEAD, “Growing Leaders to Grow Business, Executive Leadership and Management Programme” eğitimini Fransa’da başarıyla tamamladı. Bilgi Üniversitesi, MBA ve MBA Executive Programları’nda “İtibar ve Kriz İletişimi Yönetimi” üzerine dersler verdi. Kadir Has Üniversitesi, “Stratejik İletişim Yönetimi, İtibar ve Algı Yönetimi” konularında Öğretim Görevlisi olarak ders verdi.

Exit mobile version