artwork

UGG lüks pazarına giriyor

9 yıl önce

0

Ayakkabı ve giyim markası UGG, lüks pazar içinde kendine yer edinmek üzere kolları sıvadı; yakın zamanda yeni koleksiyonunu tanıttı. Markanın yeni botları “daha arıtılmış özellikler ile daha ince ve hatları daha belirgin yapısı sayesinde daha parlak ve modaya öncülük eden bir görünüme sahip” şeklinde tanımlandı.

6 Ağustos’tan itibaren mağazalarda yerini alacak olan ürünler 250-295 dolar arası bir fiyattan alıcı bulacak. UGG’ın klasik modellerinin 155 dolardan satıldığını düşününce bu durum, fiyatta oldukça sert bir artış yaşandığını da gösteriyor.

UGG Kreatif Direktörü Leah Larson konuyla ilgili, “UGG rahatlığından ödün vermeden daha şık bir dünyaya adım atabilmek adına, müşterilerimize moda seçimlerinde daha fazla esneklik sağlayabilmek için daha ince bir ürün seçtik” açıklamasını yaptı.

İkonik model Carolyn Murphy, markanının yeni koleksiyonun yüzü olarak kameraların karşısına geçti. Murphy bu yeni koleksiyonu geleneksel tarzda bir dönüşüm ve şirket için modanın üst noktasına bir sıçrayış olarak niteledi.

Sınırlı sayıda bulunan ürünler İtalya’da Merino Twinface tarafından tasarlandı; keçi postundan üretildi ve topukları deriyle kaplandı. “Abree” ve “Karissa” olmak üzere iki modeli bulunan ürünlerin üretimi için İtalya’nın seçilmesinin nedeniyse, kadınları baştan çıkaran üst düzeydeki İtalyan işçiliğini yansıtmak.

Bu yeni UGG’lar yeni dönemin Converse’leri olarak da niteleniyor.