Site icon Campaign Türkiye

Uçağını kaçır, Whopper’ı kap

Türkiye’de pek göremiyoruz ama yurt dışında Burger King son derece fantastik kampanyalara imza atıyor. Son zamanlarda Burger King’in sinema salonlarına sinsice sızmasını, birlikte çalışmak için ateşle oynamayı seven insan arayışlarını, McDonald’s sataşmalarını haber yapmıştık. Şimdi yeni bir ilginçliğe imza atıyor ve Romanya vatandaşlarına “Uçağını kaçır, Whopper’ı kap” diyor.

Burger King Romanya, hayranlarını “Uçağını kaçır, Whopper’ı kap” kampanyası dahilinde yurt dışına gitmemeye davet ediyor.

Peki uçaklarla Whopper’ın ne ilgisi var?

Romanya’da sadece bir tane Burger King restoranı varmış, o da havaalanındaymış. Hatta havaalanının kolay ulaşılabilir bir noktasında da değilmiş, ancak yurt dışına bilet alıp güvenlik kontrolünü geçtikten sonra ulaşılabilen bir yerdeymiş. Dolayısıyla Romanya vatandaşlarının bir Whopper yiyebilmek için yurt dışına çıkması gerekiyor.

Uçak bileti fiyatına Whopper

Burger King bu konuda harekete geçmiş ve “Uçağını kaçır, Whopper’ı kap” diyerek uçak bileti karşılığında Whopper menü vermeye başlamış. Vola.ro isimli ucuz bilet sitesiyle iş birliğiyle düzenlenen kampanyada kullanıcılar Whoppernoshow.com web sitesinden uçak bileti alıyor, havaalanına gidiyor, güvenliği geçiyor ve ülkenin tek Burger King restoranına gidiyorlar. Uçak biletlerini verip Whopper menülerini alıyorlar. Videoda görüldüğü kadarıyla, uçaklarını kaçırdıkları için pek de üzgün görünmüyorlar.

Aslında ucuz biletlerini (örneğin Brüksel bileti 14 euro) aldıktan sonra uçağa binip başka bir ülkede tatil yaparken de bol bol Whopper yiyebilirler ama nedense bir menüyü uçak bileti fiyatına almayı tercih etmişler.

Bir çeşit “Whopper Sacrifice”

Burger King Global Pazarlama Müdürü Marcelo Pascoa, “Bunun delice bir fikir olduğunu biliyoruz. Ama Burger King’i sevenler de Whopper için deli oluyorlar. İnsanların ürünlerimize duyduğu sevgiyi göstermek için her zaman eğlenceli yollar buluyoruz” açıklamasını yapıyor.

Daha önceden buldukları bir diğer yol da Fransa’da insanların taşınmalarına yardım etmek olmuştu. “Evinizin yakınında Burger King restoranı açılmasını beklemeyin, Burger King yakınına taşının” diyen marka, eşyaları bir Burger King kamyonuna yükleyip ücretsiz olarak taşımayı vaat ediyordu.

Exit mobile version