artwork

Ubisoft bir açık dünya Star Wars oyunu yapıyor

3 yıl önce

0

Fransız video oyun geliştiricisi ve yayımcısı Ubisoft, İsveç stüdyosu Massive Entertainment’ın Star Wars evreninde geçen bir açık dünya video oyunu yaptığını duyurdu.

Oyunun ne zaman başlayacağı, hangi platformlarda veya Star Wars evreninin hangi kesitini keşfedeceği konusunda hiçbir ayrıntı yok.

Oyun, en iyi The Division serisinin arkasındaki teknoloji olarak bilinen Ubisoft’un kendi Snowdrop motoru kullanılarak inşa edilecek.

Bu haftanın başlarında Disney, “yeni bir çağ” olarak tanımladığı şey için oyun bölümünü Lucasfilm Games olarak yeniden markaladı. O zamandan beri şirket sadece Ubisoft’un Star Wars oyununu değil, aynı zamanda Bethesda MachineGames stüdyosundan bir Indiana Jones unvanını da duyurdu.

EA daha önce gişe rekorları kıran Star Wars oyunlarının arkasındaki ana geliştiriciydi ve bu da Battlefront, açık dünya macerası Jedi: Fallen Order ve geçen yılın uzay savaşı oyunu Squadrons gibi oyunlarla sonuçlandı.

Disney, diğer geliştiriciler Star Wars oyunları üzerinde çalışırken bile ilişkinin devam edeceğini söylüyor. Lucasfilm Games Başkan Yardımcısı Douglas Reilly, “EA ile yarattığımız oyunlardan gerçekten gurur duyuyoruz” diyor. Onlarla çalışmaya devam edeceğiz ve ilişkimiz hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Şu anda paylaşabileceğimiz çok fazla ayrıntı olmasa da, EA’daki yetenekli ekiplerle devam eden çok sayıda projemiz var. ”

EA, The Verge’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: Lucasfilm Games ile yıllarca sürecek olan uzun soluklu işbirliğimizden gurur duyuyoruz. Yetenekli ekiplerimiz, Star Wars Jedi: Fallen Order, Star Wars: Battlefront ve Battlefront II, Star Wars: Galaxy of Heroes ve Star Wars: Squadrons gibi Star Wars serisinin tarihindeki en başarılı oyunlardan bazılarını yarattı. Star Wars’u seviyoruz ve oyuncuların eğlenmesi için daha heyecan verici deneyimler yaratmayı dört gözle bekliyoruz.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...