Uber’in CEO’su Trump’ın danışma kurulundan ayrıldı

Uber'in kurucu ortağı ve CEO'su Travis Kalanick, Amerika Başkanı Donald Trump'ın ekonomik danışma kurulunda yer alıyordu. Ancak yoğun tepkiler ve büyük bir akıma dönüşen #DeleteUber (Uber'i sil) protestoları yüzünden Kalanick kuruldan ayrıldı.

The New York Times'ın haberine göre #DeleteUber protestosu son derece başarılı oldu ve şirketin CEO'sunun davranışını onaylamayan 200 binden fazla kişi Uber uygulamasını telefonlarından sildi. Tüm bunların üzerine Kalanick ekonomik danışma kurulundan "yoğun tepki" sebebiyle ayrıldı.

Travis Kalanick "Başkanın ekonomik danışma kuruluna katılmak başkanı ya da onun toplantı gündemlerini desteklediğim anlamına gelmiyordu ama ne yazık ki bu durum yanlış anlaşılmış" şeklinde bir açıklama yaparak kararını çalışanlarına duyurdu. 

Tesla'nın CEO'su Elon Musk da Trump'ın ekonomik danışma kurulunda yer alıyor. Ancak BBC'nin haberine göre Tesla sözcüsü, Elon Musk'ın kuruldaki pozisyonunu değerlendirip değerlendirmediği ile ilgili bir soruya yorum yapmaktan kaçınmış. 
 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.