artwork

Uber geri dönüşüme katkı sağlayacak

8 sene önce

0

Dünyada artık 400’den fazla şehirde güvenilir ve konforlu seyahat sunan Uber uygulaması Dünya Günü’nde özel bir işbirliğine imza atıyor.

Uber 22 Nisan Dünya Günü‘nde, cep telefonları, eski oyun konsolları, bilgisayarlar, küçük elektrikli ev aletleri ve batarya gibi artık işlevini yerine getiremeyen tüm elektrikli cihazlardan güvenli bir şekilde bizleri kurtararak, onların çöp arazilerine gitmesini engellemeyi hedefliyor. Kadıköy  ve Fatih Belediyeleri‘yle birlikte gerçekleşecek e-atık toplama girişimi, Intermail‘ın minivan araçlarıyla yapılacak. Toplanan e-atıklar lisanslı tesislerinde geri dönüşüme kazandırılmak üzere belediyelere ulaştırılacak.

Birleşmiş Milletler Üniversitesi’nin hazırladığı Küresel E-Atık Raporu’na göre, sadece 2014 senesinde, doğaya zararlı madde içeren 41.8 milyon ton elektronik eşya çöpe atıldı.

Nasıl çalışıyor?

1. Uber uygulamasını (indirin ve) açın,

2. 22 Nisan, Cuma günü 09:00 – 17:00 saatleri arasında UberRECYCLE’ı çağırın.

3. Bir minivan bulunduğunuz konuma gelip elektronik atıklarınızı ücretsiz olarak toplasın ve ilgili belediyeye teslim etsin.

4. Ayrıca teslimat sırasında size verilecek teşekkür kartında yer alan özel promosyon kodu ile bir sonraki Uber yolculuğunuzda indirim olarak kullanabileceğiniz 10 TL’lik Uber kredisi kazanın.

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...