Twitter’dan “ücretli abonelik” açıklaması

Pek çok rakibi gibi ücretsiz bir platform olan Twitter geçtiğimiz günlerde ücretli abonelik modeli için ilk adımı atmıştı. Şirketin CEO’su Jack Dorsey’den paralı aboneliğe ilişkin açıklama geldi. Dorsey yıl sonuna kadar birkaç farklı ücretli üyelik modelini deneyeceklerini söyledi. Dorsey, projenin daha başlangıç aşamasında olduğunu söylerken abonelik sistemine ilişkin detay paylaşmadı.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, reklam gelirleri ciddi oranda düşen şirketin (Twitter’ın reklam gelirleri pandemi sürecinde yüzde 23 azalmıştı.) birkaç farklı model üzerinde durduğunu belirtti.

Yatırımcılarla yaptığı bir toplantıda gelir kaynaklarını çeşitlendirmek için abonelik modeli üzerine kafa yorduklarını söyledi. On milyonlarca aktif kullanıcısına rağmen söz konusu gelir sağlamak olunca yatırımcılarını bir türlü memnun edemeyen Twitter, hali hazırda gelirini ücretsiz ve kişilerin bilgileri üzerinden hedefli reklam göstererek elde ediyor.

Dorsey abonelik modeli ile reklam işlerinin birbirini tamamlaması gerektiğini söylerken, “Düşünüğümüz dünyaya göre abonelik sistemi reklam ile tamamlayıcı olacak. İnsanların ödeme duvarlarını yönetmesini sağlayacağız” diyor. Ödeme duvarlarını yönetmekten kastın kullanıcılara farklı abonelik seçenekleri sunmak olduğu düşünülüyor.

Geçen günlerde Barack Obama, Joe Biden, Elon Musk ve Jeff Bezos gibi isimlerin Twitter hesaplarının hacklenmesi sosyal medya tarihinin en büyük hack skandalı olarak tarihe geçmişti. Dorsey yatırımcılara, “Bu olaydan dolayı kendimizi berbat hissediyoruz. Güvenlik sürekli ilerleyen bir alan. Sistemlerimizi güvenli kılmak konusunda elimizden geleni yapacağız ve resmi makamlar ile işbirliğimizi sürdüreceğiz” açıklamasında bulundu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.