artwork

Twitter’dan şifre güvenliği uyarısı

10 sene önce

0

Dün, Burger King’in Twitter hesabının ele geçirildiği haberini duyurmuştuk. Twitter, bu olayın ardından kendi blogunda, bu tip sorunlarla karşılaşmamak için yapılması gerekenleri içeren bir ‘hatırlatma’ açıklaması yayınladı. Dört maddelik hatırlatma şöyle:

Güçlü bir şifre kullanın: Şifreniz en az on karakterden oluşmalı; büyük ve küçük harfler, rakamlar ve semboller içermeli. Her web sitesi için ayrı bir şifre kullanmalısınız. Böylece bir hesabınız tehlikeye girerse diğerleri güvende olacaktır.

Şüpheli linklere dikkat edin ve bilgilerinizi girmeden önce Twitter.com’da olduğunuzdan emin olun: Özel mesajlara gelen linklere tıklarken dikkatli olun. Twitter şifrenizi girerken, URL’i kontrol edin ve Twitter.com’da olduğunuzdan emin olun. Şifre çalan web siteleri genellikle Twitter giriş sayfası gibi görünür. Şüpheye düştüğünüz anda tarayıcınızdan direkt olarak Twitter.com’a gidin.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi tanımadığınız, özellikle size yeni takipçiler ve para kazanma fırsatı sunan üçüncü partilere vermeyin: Kullanıcı adınızı ve şifrenizi başkasına verdiğiniz zaman, hesabınız üzerinde kontrol sahibi olurlar. Bu şahıslar sizi hesabınızı kullanmaktan men edebilir ya da hesabınızı dondurabilir. Size para ve yeni takipçiler kazanma vaadleri veren aplikasyonlar konusunda dikkatli olmalısınız. Eğer kulağa gerçek olamayacak kadar güzel geliyorsa, zaten muhtemelen gerçek olmayacaktır.

Bilgisayarınızın ve işletim sisteminizin en yeni yamalar, sürümler ve anti-virüs programlarıyla güncellendiğinden emin olun: Tarayıcınızı ve işletim sisteminizi en yeni sürümlerle ve yamalarla güncelleyin. Yamalar belirli güvenlik tehditleri karşısında işlev görecektir.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Merkeziyetsiz Metaverse Deneyim Alanı: Otokoç Metazone

Türkiye’nin en büyük merkeziyetsiz Metaverse deneyim alanı Otokoç Metazone yeni...

Toyota CEO’su görevi bırakıyor

Toyota Motor Corp. Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Akio Toyoda’nın...

Natalie Portman Dior için kamera karşısına geçti

Natalie Portman Fransız moda devinin marka elçiliğine devam ediyor...