Twitter’dan ilişkilere ışık tutan “deneyimsel” bir kampanya

Twitter, sevgililer gününde toplumun çeşitli gruplarının nasıl tanıştıklarını temsil etmenin “önemli” olduğunu düşünüyor. Bu nedenle geçtiğimiz haftalarda bir kampanya ile küçük düşürücü olayların, utanç verici itirafların ve rağbet edilmemesi gereken tavsiyelerin yer aldığı ilişki tweet’lerini Londra metrosunda sergilemişti. Şimdi de “ilişkilere” yönelik olarak deneyimsel bir çalışmaya imza atıyor.

İlişkilere ışık tutan ve eğitici enstalasyonların yer alacağı “The Dating Twitter Advice Bureau” 13-16 Şubat tarihlerinde Covent Garden’da ziyaretçilerini ağırladı. Ziyetçiler, bir sonraki sevgililerinin güleryüzlü mü özgüvenli mi yoksa masraflı mı olacağını öğrenmek için Talihsizlikler Çarkı’nı çevirdi ve kayıp sohbetlere ortak olmak için “Ghosting” Mezarlığı’nda ufak bir tura çıktı. Başkaları adına utanmak isteyenler için bir adet Garip Sessizlikler Galerisi’ni bünyesinde barındıran mekânda, ayrıca, yetişkinler için x ışınlı tweet’lerin yer aldığı neon ışıklandırmalı bir alan da yer aldı.

Twitter İngiltere planlama direktörü David Wilding, “Farklı cinsel kimlikleri, farklı geçmişleri temsil etmek bizim için önemliydi. Çünkü Twitter’da her gün gördüğümüz bu. İnsanların gerçek benlikleri olma şansları var. Tüm grupların temsil edildiğinden emin olmak istedik. ”

Deneyimi yaratan Flying Object’in kurucusu Tom Pursey, “Farklı arka planlardan gelen araştırmacılarla birlikte çalıştık ve Twitter’daki tüm farklı alt toplulukları temsil ettiğimizden emin olmaya çalıştık.” Twitter ve Flying Object çeşitli toplulukları temsil eden araştırmacıları projede kullanılacak tweet’leri belirlemeye davet etti. Çeşitli seçimler, cinsellik ve toplulukları temsil eden bir çok geniş nokta daraltıldı. Mizah, kampanya boyunca görülen kilit bir faktördü.

Twitter’ın ilk İngiltere deneyimsel çalışması Ağustos 2019’da Edinburgh Fringe’de piyasaya sürüldü ve marka büyük bir başarı gösterdi. Twitter’dan artık daha fazla marka deneyimi çalışması bekleniyor. “

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.