artwork

Twitter’da yeni dönem reklam planları

9 yıl önce

0

The Wall Street Journal’da yer alan habere göre, Twitter’ın farklı internet sitelerinde gömülü olarak yer alan tweet’lere karşılık kendi sitesi ve aplikasyonlarında reklam satmayı planladığı belirtiliyor.

Haberde, bu düşüncenin amacının Twitter’ı kullanmayan ancak haber siteleri ve aplikasyonlarda gömülü tweetleri gören milyonlarca kullanıcıya ulaşmak olduğu belirtiliyor. Bu durum aynı zamanda resmi kullanıcı tabanının ötesinde sitenin içeriğini merakla bekleyen bir kalabalığın olduğunu ispatlamaya çalışan Twitter’ın reklam gelirini de artırabilir.

Son olarak Twitter’ın planlarını Las Vegas’taki CES 2015’e katılan medya ajanslarına sakladığı, ESPN ve Flipboard’un potansiyel ortaklar olduğu belirtildi. Ancak ismi geçen ajanslardan konuyla ilgili bir onaylama gelmedi.

Video içeriğiyle ilgili planlarını da açığa vuran Twitter, kullanıcı ve reklamverenlerin YouTube gibi farklı siteleri kullanmadan siteye direkt olarak video yükleyebilmesini de sağlayacak. Ayrıca şirket, Facebook haber sayfasında yer alan auto-play özelliğinin Twitter’a yüklenecek videolarda da geçerli olmasını planlıyor. Wall Street Journal’da yer alan habere göre sitede video izleyenler benzer videoları da görebilecek. Konu ile ilgili olarak Twitter’dan henüz bir açıklama gelmedi.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...