Twitter’da gelir artsa da kullanıcı sayısı artışı yavaşladı

Twitter’ın reklam geliri %48 artarken kullanıcı büyümesinde ilk kez yavaşlama gözlemlendi ve 2015 yılında iş hacmi açısından 521.03 milyon dolar net kayıp yaşandı.

Dördüncü çeyrek kazanımlarında, 31 Aralık 2015’e kadar süren 3 aylık dönemde sosyal medya platformunun net kaybı 90.24 milyon dolar oldu. Aylık ortalama 320 milyon tekil kullanıcıya sahip olduğunu belirten Twitter’ın üçüncü çeyrekte de kullanıcı sayısında bir değişiklik olmadı.

Yıldan yıla büyüme oranı 2015’te %58’lık oranla 2.22 milyar dolara ulaşan şirket, yılın son çeyreğine geldiğinde büyümesi %48.3 oranla 710.474 dolar oldu.

Toplam reklam geliri ise dördüncü çeyrekte %48.3 artışla 641 milyon dolara ulaştı.

Paydaşlarına yazdığı mesajda Twitter, bu artışta Promoted Video reklam formatının katkısı olduğunu dile getirdi.

Şirket aynı zamanda konuşmaya yönelik video reklam biriminin pilot uygulamasının sonuçlarını da paylaştı. Bu birim, tüketicileri herhangi bir markanın reklamıyla bağ kurmaya ve reklamı paylaşmaya  yöneltmeyi hedefliyor. EA Sport da bu birimi kullanan ilk markalardan biri olarak, #MyMaddenPrediction hashtag’iyle paylaştığı yarışma için 19 milyon ödemeye ulaştı. Twitter, bu çalışmanın %78’den fazla kazanılmış medya oranı sağladığını belirtti.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.