Twitter’a yer işaretleri özelliği eklendi

Kullanıcı geribildirimleri ile uygulamayı geliştirmeye devam eden Twitter ekibi, bir isteğe daha yanıt verdi. Tweet’leri kaydedip daha sonra okumak isteyenler için Twitter’a yer işaretleri özelliği eklendi. Bugün uygulamaya girecek olan özellik, içerik paylaşmayı da daha kolay hale getiriyor.

We Are Social ve Hootsuite’in yayımladığı Digital in 2017 Global Overview‘a göre 317 milyon Twitter kullanıcısı bulunuyor ve bu kullanıcılar yüzlerce hesabı takip ediyor. Dolayısıyla tüm tweet’lere o anda zaman ayırmak mümkün olmuyor. Twitter, kullanıcılarından bu yönde gelen geribildirimler doğrultusunda, içeriği kaydetme ve daha sonra inceleme olanağı tanıyan “yer işaretleri” özelliğini hayata geçirdi.

Twitter’a eklenen yer işaretleri, Tweet paylaşımını da kolaylaştırıyor.

Tweet paylaşmayı da kolaylaştırıyor

Yer işaretleri, içeriğinde canlı video bulunan Tweet’leri, Tweet dizilerini veya daha sonra okumak veya incelemek üzere saklamak istediğiniz link’leri içeren Tweet’leri kaydetmenizi sağlıyor. Eklenen özellik sayesinde kullanıcılar, yer işaretlerine ekledikleri Tweet’i direkt mesaj ile veya Twitter’ın dışında da paylaşabilecekler.

Yer işaretlerine eklenen Tweet’e daha sonra ulaşmak için profil fotoğrafına dokunup çıkan seçenekler arasında yer işaretlerine girmek yeterli. Yer işaretleri alanına kaydedilen Tweet’leri sadece kullanıcı görebiliyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.