artwork

Twitter’a göre en iyi ve en kötü havayolu şirketleri

9 sene önce

0

Bir havayolu şirketi için, kızgın müşteriden daha kötü bir şey varsa o da Twitter’ı aktif kullanan kızgın bir müşteridir. Luminoso, en fazla seyahat trafiğinin yaşandığı Ağustos ayı boyunca sosyal medyada bahsedilen 5 havayolu şirketiyle ilgili yapılan yorumları analiz etti.

Sonuçlara göre; Virgin America şirketi çoğunluğun favorisiyken, United Airlines ise müşterilerini çok fazla kızdırmış gibi görünüyor.

Luminoso, 5 havayolu şirketi hakkında doğrudan atılan 157.000’den fazla tweet’i inceledi ve verilere göre Virgin’in, en iyi müşteri servisi ve daha az sayıda gecikme ve iptal yaşanması sayesinde yolcular tarafından en pozitif mesajları alan şirket olduğu ortaya kondu.

United  şirketi ise, gecikme/ iptal ve bagaj kategorilerinde müşterilerin en fazla problem yaşadığı şirket oldu. Seçilen 9 kategori içinde United genellikle en düşük notu alan şirket oldu.

Görünen o ki, havayolu şirketlerinin sayısı bu çalışmada gözden kaçırılmış. Ama Luminoso sözcünün yaptığı açıklamaya göre şirket, seçimlerini pazar payı (Delta, United, American) ve online kullanıcı hassasiyetleri (Virgin, Jetblue) kombinasyonundan oluşan bir temele dayandırmış. Bu yılın başlarında, Airfarewatchdog tarafından yapılan bir başka çalışmada, Delta en iyi havayolu şirketi olarak görülürken United yine sonuncu olmuştu.

Kategoriler ve şirketlerin sıralaması ise şöyle:

 

 Kaynak: Recode

Senin için
Tümünü göster
Elmaslarla bezenmiş kredi kartıyla daha havalı olun

Kartınızı pırlantalı almaz mıydınız?...

Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...