Twitter, yaratıcı ajans Ueno’yu satın aldı

Twitter, kendi tasarım ve araştırma ekipleriyle birlikte çalışmak üzere, tam hizmet veren yaratıcı ajans Ueno’nun kuruma dahil olduğunu duyurdu.

Ueno’nun geçmişte çeşitli tasarım ve ürün deneyimleri konusunda Twitter ile ortaklık kurmuştu. Twitter, şimdi ajansı tamamıyla bünyesine dahil etti.

Ajans, 2014 yılında İzlanda’nın Reykjavik kentinde Haraldur Thorleifsson tarafından kuruldu. Bugün, ajansın Reykjavik, San Francisco, New York ve LA’da çalışan düzinelerce çalışanı var. Yıllar boyunca Ueno, Google, Facebook, Reuters, Uber, ESPN, Sotheby’s, Walmart, Visa, NYT, Apple, Slack ve diğerleri dahil olmak üzere büyük markalarla çalıştı.

Ajansla sözleşme yapan girişimler arasında Zero, Checkout.com, Superhuman, Tagomi, Strava, Cruise, Credit Karma, Boosted ve çok daha fazlası yer alıyor.

Twitter Baş Tasarım Sorumlusu Dantley Davis, Ueno’nun bu sabah Twitter bünyesine katılacağını duyurarak, Ueno’nun “son derece deneyimli ve yenilikçi bir tasarımcı, stratejist ve yapımcı ekibi” olduğunu söyledi.

Ayrıca ekibin Twitter’a “ürün deneyimlerinin kalitesini ve uygulanmasını hızlandırması” konusunda yardımcı olacağını söyledi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.