Twitter kültürel anlara dikkat çekiyor

Twitter kültürel anlara dikkat çekmek için Londra’daki Piccadilly Lights‘ta gerçek zamanlı reklamlar yayınlıyor.

twitterkültürelanlaradikkatçekiyor-campaigntr

Londra’daki ikonik Piccadilly Lights, ilk defa Tiwtter’ı misafir ediyor. Sosyal platform, büyük kültürel anları gerçek zamanlı gösteren bir kampanya ile efsanevi reklamcılık köşesinde ilk kez yer alacak.

Ayrıcalıklı ev dışı dijital mecra (DOOH), 29 Ekim’den itibaren aralıklı olarak yeni yıla kadar yayında olacak ve kültürel anlardan oluşan gerçek zamanlı reklamları gösterecek. Kampanya geniş ekrandan yararlanarak devasa hashtag’ler, çarpıcı görseller ve yaratıcı filmler kullanacak. House of Cards’ın beklenen son sezonu ilk kültürel an olacak. 2 Kasım’dan itibaren ise Netflix ekranlarına dönecek.

Kampanya, Piccadilly Lights’ı Landsec adına işleten Ocean ile birlikte Twitter tarafından yaratıldı ve planlandı. Bu yeni pazarlama girişimi, Twitter’ın ‘son dakika haberleri’ veren mecra olarak kendini güçlendirme çabasıyla uyumlu.

Bu platformun gerçekte ne amaçla kullanıldığına dair belirsizliği ortadan kaldırmak için; 2016’da Twitter haberleri ve gerçek zamanlı delilleri 2016’yı tanımlayan anlar ve anılara ışık tutan #thishappened kampanyasını yaptı. Kampanyada twitter kullanıcıları 2016 ile ilgili deneyimlerini paylaştılar.

Twitter’ın İngiltere’deki kıdemli pazarlama yöneticisi Viv Bowdler, Piccadilly Lights girişimi ile ilgili konuştu: “Twitter gerçekten de neler olup bittiğini yansıtıyor ve önümüzdeki birkaç ay içinde Twitter’da gerçek zamanlı olarak akan en büyük kültürel anları gösteriyor olacağız. Piccadilly Lights gerçekten ikonik bir konum ve böyle bir kampanyayı yapabilmek için çok çalıştık.”

Portföy yönetim başkanı Christine Baldwin: “Geçen hafta Piccadilly Lights’ı dijital ekran olarak görüntüsünü yenilememizin üzerinden bir yıl geçti. Bunu, dijital içeriğin kalbi olan ve yaratıcı şeyler paylaşan bir markayla kutlamanın daha iyi bir yolu olamazdı.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.