artwork

Twitter ile American Express’ten işbirliği

12 sene önce

0

Twitter, küçük işletmelerin popüler sosyal ağlarda reklam sağlaması için American Express ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Program American Express kart sahipleri ve işletme sahipleri için Mart ayı sonunda piyasada olacak.

Şimdiye dek, markalar reklam vermek için  Twitter’ın reklam ekibi ile iletişime geçmek zorundaydı. Bu, Twitter’ın reklamveren sayısının sınırlı kalmasına yol açtı.

Doğru yapılırsa bu ortaklık, Yelp için önemli bir tehdit oluşturacak. Yelp, çoğu zaman piyasa ile herhangi bir alakası olmayan olan bazı satıcılardan reklam için 600 dolar reklam ücreti alıyor. Yelp ayrıca en az üç ay taahhütname istiyor ve taahhütlerini yerine getirmeyen işletmelerden erken sonlandırma ücreti talep ediyor.

Öte yandan, her küçük işletmenin mevcut müşterileri ile bağlantıda kalmak için bir Twitter hesabı oluşturması önemli. Birçok küçük işletme bağlılık yaratmak için Twitter’ın ücretsiz hesaplarını kullanıyor.  Twitter’ın self-servis platformu düşük maliyetli yeni müşteri kazanımı aracı vaadi sunuyor. İşletmeler, her yeni takipçileri için ödeme yapabilecek ve bu tüketiciler ile süregelen bir ilişki kurmak mümkün olacak.

Küçük işletmeler için iki önemli konu var:

  • Kullanıcı arayüzünün basitliği. Karmaşık teklif ve “anahtar kelime” yönetimi kullanışlı değil. Form alanları çok olan bir arayüz ile işe yaramıyor.
  • Pazarlama. Küçük işletmelerin ürün sunumunun farkında olmaları gerekiyor. Bu, geniş iş sahibi tabanı ile American Express’in yardımcı olabileceği bir alan. American Express aynı zamanda ilk 10.000 seçkin kart sahibi ve tüccar için 100 dolar pazarlama kredisi veriyor.

Twitter ve American Express, çok daha az para ile hedefteki beklentiden daha iyisini yapabilme potansiyeline sahip.

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...