Site icon Campaign Türkiye

Türkiye’nin ilk Gamification Konferansı yapıldı

Pixelplus Interactive ajansı 2012’de reklam dünyasının yükselen yıldızı olması beklenen oyunlaştırma ile ilgili gelişmeleri ülkemize taşımak amacıyla yurtdışındaki gamification firmalarından önde gelen konuşmacıların katıldığı bir konferans düzenledi. 30 Mart Cuma günü düzenlenen konferansa katılan konuşmacılar global markaların oyunlaştırma alanında yaptığı uygulamalardan örnekler vererek bu yeni trendin dijital pazarlama çalışmalarında ve müşterilerle etkileşimde nasıl kullanıldığını anlattı.

Konferansın başında konuşma yapan Pixelplus Interactive Ajans Başkanı Giray Kavazoğlu, oyunlaştırmayı hizmet çerçevesine katan ilk Türk ajansı olduklarını belirtti. Ajansın Genel Müdür Yardımcısı Semin Özmoralı ise oyunlaştırmanın eğlenceden eğitime, seyahatten finansa birçok sektörde etkin bir şekilde kullanıldığına dikkat çekti.

Dünyanın önde gelen gamification firmalarından Badgeville ile beraber çalışan Niels van der Linden ise müşteri kitlenizi anlamanın ve onlara uygun oyunlaştırılmış platformlar yaratmanın önemine değindi. Gigya’yı temsil etmek üzere koferansa katılan Rafi Akbar oyunlaştırmayı çekici kılan öğelerden ve tüketici sadakati sağlamadaki başarısından bahsederek global örnekler verdi.

Konferansta ayrıca bazı Türk markaların da oyunlaştırma çalışmaları yapmak üzere harekete geçtiği kaydedildi.

 

 

Exit mobile version