artwork

Türkiye’nin Ford’u farklı hikayelere eşlik ediyor

8 sene önce

1

Ford, Türkiye’de üretilen ve yenilenen ticari araç modelleri Transit Custom, Transit Minibüs, Transit Kamyonet, Transit Van, Tourneo Courier ve yurt dışında üretimi devam eden Tourneo Connect’i yaratıcı ajansı Ogilvy & Mather İstanbul’un hazırladığı “Türkiye’nin Ford’u” söylemiyle ekranlara taşıyor.

Yaklaşık 100 kişilik bir ekip tarafından hazırlanan yeni reklam filmi ile Türkiye’nin dört bir yanında farklı hayatların, farklı hikayelerin baş kahramanı olarak boy gösteren Ford ticari araçlar; kar demeden kış demeden Türkiye’nin yükünü omuzluyorlar.

Rize’nin Çamlıhemşin beldesinde zorlu doğa koşullarında başlayan çekim, İstanbul’da Şamlar köyü, Balat, Eminönü ve Rumeli Feneri’nde devam etti ve tamamen yerel oyuncular kullanıldı.

Ünlü oyuncu Halil Ergün’ün seslendirdiği film, filme göre profesyonel bir müzik grubuyla hazırlanan bir müzikle süslendi. Uzun ve kısa versiyonlar olarak iki ayrı şekilde yayınlanacak Türkiye’nin Ford’u kampanyası; ayrıca gazete, açıkhava, internet ve radyo mecralarında da tüketicilere buluşacak.

Künye

Reklamveren: Ford Otosan

Reklamveren yetkilisi: Hande Şengül

Reklam ajansı: Ogilvy&Mather İstanbul

Yönetmen: Bahadır Karataş

Yardımcı yönetmen: Aslı Sağ

Görüntü yönetmeni: Özgür Eken

Yapım: Filmpark

Yapımcı: Mete Özok, Alper Evirgen

Post prodüksiyon: Sinefekt

Müzik: Sinan Ayyıldız