artwork

“Türkiye’de yatırımlarımız devam edecek”

10 sene önce

0

Sir Martin Sorrell, WPP olarak 2013’te Türkiye’de yüzde 20 büyüme hedeflediklerini ve yeni satın almalara devam edeceklerini Campaign Türkiye’ye anlattı.

WPP CEO’su Sir Martin Sorrell ile son olarak geçtiğimiz yıl İstanbul’da Four Seasons Hotel’de Intel Capital tarafından düzenlenen bir yuvarlak masa toplantısında bir araya gelmiştik. Sorrell, gerek Türkiye reklam, medya ve iletişim endüstrisinin büyüme potansiyeli, gerekse İstanbul 2020 Olimpiyat Oyunları adaylığı süreci konusunda oldukça iyimserdi.

WPP’nin global stratejileri ve Türkiye’ye yönelik yatırım planlarıyla ilgili görüşmek için Sorrell ile Cannes‘da buluştuk. Sorrell, bir önceki buluşmamızdan bu yana Türkiye pazarına yönelik görüşünün değişmediğini vurgulayarak “Türkiye’ye yatırım planlarını hız kesmeden uygulamaya devam edeceklerini ve Olimpiyat sürecine desteklerinin sürdüğünü” ifade etti. Sorrell, elbette WPP grubuna bağlı şirketlerin 60’ıncı Cannes Lions Yaratıcılık Festivali’nde gösterdiği performansa da değindi. Bu noktada bir parantez açarak verilere göz atalım. WPP, Cannes Lions’ta yılın holding grubu seçildi. Cannes Lions’ta gruba bağlı ajansların aldıkları ödüllerin puanlamasına göre WPP 2067 puanla ilk sırada yer aldı. Omnicom 1522 ile ikinci olurken Publicis 989,5 puanla üçüncü oldu. WPP’ye bağlı Ogilvy&Mather, yılın network ajansı seçilmesinin yanı sıra ilk kez 100’den fazla Aslan alan ajans olmayı başardı.

Röportajın tamamını Temmuz 2013 sayımızda okuyabilirsiniz.

Bu sayıdaki diğer konular için bu linke göz atabilirsiniz.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Kraft Heinz cezbedici tatları yelpazesine katıyor

Kraft Heinz, Gigi Hadid’den ilham alan makarna votka sosu için...

Digitas, kız öğrencileri teknoloji alanına çekmek istiyor

Digitas UK kadınların teknoloji sektöründeki yerini, etkinliğini artırmayı hedefliyor...

DOOH, sosyal medyayı güçlendiriyor

Nörobilim çalışması, DOOH’un sosyal medyada ‘önemli değerleri ortaya çıkardığını’ gösteriyor...