Turkcell’in Emocanlar’ı aramızda

Günümüzde, sosyal medya kullanımının bir hayli artmasıyla birlikte, hemen hemen herkes duygu ve düşüncelerini anlatırken yazmanın yerine çeşitli ikonları tercih ediyor. Sevindiğimizde, üzüldüğümüzde, sinirlendiğimizde ya da eğlendiğimizde bu sevimli ve her biri birbirinden farklı ikonlar, bizlere duygu ve düşüncelerimizi ifade etmenin yeni ve eğlenceli bir yolunu sunuyor.

Bu yeni akım Rafineri’nin de dikkatini çekti ve Rafineri, Turkcell için 7’den 70’e herkesin kullandığı bu iletişim dilini, markaya özel tasarlanan ikonlarla, gerçek dünyaya taşıyacak bir kampanya hazırladı. Böylece ortaya Emocanlar çıktı. Emocanlar’da herkes kendinden bir şeyler bulabilsin diye birbirinden farklı altı özgün karakter oluşturuldu. Bir yıla yakın sürdürülen çalışmanın sonucunda ortaya çıkan karakterler Zeki, Sefa, Tıstıs, Racon, Pamuk ve Organik ismini aldı.

Karakterlere ise Yekta Kopan, Gökçe Özyol, Dj Şah, Engin Alkan, İlham Erdoğan ve Engin Alkan gibi ünlü isimler sesleriyle hayat verdi. Kampanyanın açılış filminin yönetmenliğini Depo Film’den Burak Çaldır ve Anima’dan Mehmet Kurtuluş üstlendi. Karakterlerin animasyonları ise yine Anima tarafından gerçekleştirildi. Lansman filminin müziği ise Jingle Jackson’dan Emre Irmak’a ait.

Künye:

Reklamveren Turkcell

Reklamveren Yetkilileri Dilara Demir, Bilge Onur, Dilara İnan Özbay, Asu Tokalakoğlu, Korhan Alkan, Doğan Kurt, Yigit Hadi İrde, Alp Eren Özkan

Reklam Ajansı Rafineri

CCO Emre Kaplan
Kreatif Direktör Ali Şener
Head of Art Koray Doyran
Yaratıcı Ekip Gökhan Özdemir, Sevil Şimşek, Yıldırım Çakmakçıoğlu, Eray Cankır, Alican Kılıçoğlu, Gizem Şengüler, Emel Karadeniz

Marka Ekibi Ekin Kutevu, Sırma Er, Sanem Türkmen
Stratejik Planlama Kayansel Kaya, Zühre Erdoğan

Prodüksiyon Ekibi Kerem İlbeyli, Açelya Ülkümen
Grafik Ekibi Serkan Gürsoy, Merve Bozkurt
Prodüksiyon Şirketi Depo Film

Animasyon Yönetmeni Mehmet Kurtuluş

Film Yönetmeni Burak Çaldır
Animasyon Şirketi Anima İstanbul

Post Prodüksiyon IPD

Müzik Emre Irmak
, Jingle Jackson
Medya Ajansı Open Medya

Medya Ekibi Aslıhan Ahızkal, Seda Yurteri, Mehmet Onur Ergül

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.