Turkcell’in 2012 bilançosu [infografik]

Turkcell 2012 rakamlarıyla karşımızda. Tüm yılın mobil bilançosunu bir infografiğe sığdıran şirketin yayınlamış olduğu veriler, geçtiğimiz bir-iki yıldır içinde bulunduğumuz mobil devrim hakkında pek çok şey söylüyor. Öne çıkan bazı rakamlar ve sıralamalar şöyle:

  • 2012 yılı boyunca Turkcell üzerinden 107 milyar SMS, 246 milyon MMS atıldı.
  • Turkcell 2012’de marka işbirlikleriyle de öne çıktı. Bu sene içinde 15 marka ile 108 kampanya düzenledi.
  • Turkcell üzerinden en çok izlenen kanal Kanal D oldu. Onu Star TV ve Atv takip ediyor. Toplamda Turkcell üzerinden 115 milyon dakika televizyon izlendi.
  • Turkcell Müzik’te en çok indirilen şarkı Göksel’in “Acıyor” şarkısı oldu. Onu Halil Sezai’nin “Sonbahar”ı ve son Eurovision şarkıcımız Can Bonomo “Love me Back” şarkısı ile takip ediyor.
  • 26 milyon uygulama indirildi.
  • 8.5 milyon TL değerinde mobil işlem gerçekleştirildi.

Turkcell’de futbol

Futbolseverlerin favori uygulaması olan Turkcell Goller Cepte ile 2012 yılında Turkcell’lilerin cebine 83,8 milyon gol ve haber videosu gönderildi. Süper Lig’de en çok izlenen gol Bekir İrtegün’ün 2-1’lik Fenerbahçe-İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında attığı gol oldu. 2-1’lik Galatasaray-Fenerbahçe maçında Selçuk İnan’ın attığı gol ve 1-1’lik Galatasaray Fenerbahçe maçında Hasan Ali Kaldırım’ın golü de futbolseverler tarafından en çok izlenenler arasına girdi. 2012 yılında golleri en çok izlenen takımlar sıralaması ise Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş şeklinde gerçekleşti.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.