Turkcell, YaaniMail platformunu kullanıma sundu

Turkcell, Türk mühendisler tarafından geliştirilen, hem kurumsal hem bireysel kullanıcılar için başlatılan yerli e-posta platformu YaaniMail’i kullanıma sundu.

Turkcell’den yapılan açıklamada YaaniMail’in kullanıcı bilgilerinin Türkiye’de saklanarak yurtdışına çıkmayacağı ve söz konusu mobil uygulamasının Turkcell abonelerinin internet paketini harcamayacağı belirtildi. Bir yıl içinde 2 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen uygulama, e-posta, takvim özelliklerinin yanı sıra gelişmiş teknoloji altyapısı sayesinde spam ve virüse karşı da özel olarak geliştirildi. YaaniMail, doğrulama servisi Hızlı Giriş ve Bulut depolama platformu Lifebox ile entegre çalışacak.

YaaniMail platformu ile ilgili konuşan Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, “Yine tamamıyla Türkiye’nin uygulaması olan bir servis geliştirdik. Turkcell olarak ‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın’ prensibiyle yerli dijital servislere devam ediyoruz. Ülkeler kadar kurumlar ve kişilerin de datalarına sahip çıkmasını istiyoruz. Bu anlamda, geliştirilen servislerin kullanılmasının da önemi büyük. Türk halkının bu uygulamalara sahip çıkmasını, iyileştirilmesi gereken yerler konusunda bizi uyarmalarını bekliyoruz. Bu servisler kullanıldıkça gelişiyor ve büyüyor. Türkiye’den global ölçekte teknoloji markaları çıkmasını istiyorsak bu uygulamaları kullanmamız da kritik önem taşıyor.” dedi.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.