artwork

Turkcell TıklaKonuş ile En İyi Ürün seçildi

11 sene önce

0

Süreyya Ciliv

Mobil iletişim dünyasının liderlerini belirleyen 2012 Global Mobil Ödülleri (2012 Global Mobile Awards) sahiplerini buldu. Kazananlar Barcelona’da devam eden GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde açıklandı. Turkcell, TıklaKonuş ile En İyi Ürün seçildi.

Turkcell’lilerin Facebook’ta birbirlerinin numarasını görmeye ya da numara çevirmeye gerek kalmadan tek tıklamayla sesli arama yapabilmelerini sağlayan TıklaKonuş servisi, “Müşteriye Hizmet İçin En İyi Ürün veya Çözüm” dalında beş büyük rakibini geride bırakarak birinci sıraya yerleşti.

GSM sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan Global Mobil Ödülleri, Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından bu yıl sekiz kategoride ve 31 ayrı dalda verildi. Tüm dünyadan toplam 600 başvuru yapılan 158 finalistin yarıştığı Global Mobil Ödülleri’nde Turkcell, “Müşteriye Hizmet İçin En İyi Ürün veya Çözüm” dalının yanı sıra “En İyi Mobil Para İnovasyonu” ve “Müşteri Güvenliği İçin En İyi Teknoloji Ürünü veya Çözümü” dallarında da ödüle aday gösterildi.

Turkcell TıklaKonuş’un dünya çapında bir ilk olduğuna dikkat çeken Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv : “Global Mobil Ödülleri, dünyanın dört bir yanında mobil iletişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm aktörler için her yıl heyecanla beklenen bir karne. Turkcell olarak bu yıl TıklaKonuş ile GSMA’den bir ‘takdirname’ kazandık. Türkiye’de teknolojik inovasyonun öncülüğünü üstlenen Turkcell, dünya çapında ilklere ve ‘en iyi’lere imza atacak nitelikte olduğunu bu ödülle bir kez daha kanıtlamış oldu. Ödülün gurur veren bir diğer yönü ise, bize kazananlar listesine ülkemizin adını yazdırma fırsatı vermiş olması. Türkiye’nin artık teknolojiyi ithal eden değil üreten ülke haline gelmesi için çok çalışıyor ve bu yoğun çabamızın sonuç verdiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. TıklaKonuş, gerçek bir inovasyon. Biz de Turkcell olarak inovasyon kavramının doğal destekçisiyiz; yeni ve yaratıcı fikirlerin ekonomik değere dönüştüğünde anlamlı olacağını düşünüyoruz. TıklaKonuş’un hayata geçirilmesinde emeği olan tüm Turkcell çalışanlarına ve bu servisi hızla benimseyerek kullanmaya başlayan Turkcell’lilere teşekkürlerimi sunmak isterim.” dedi.

Senin için
Tümünü göster
Küresel pazarlama endüstrisi 2023 DEI Census’u başlatıyor

Pazarlama uzmanları, anonim olarak 15 dakikalık anketi dolduruyor ve iş...

Küresel Agency of the Year’da Türkiye

Campaign Küresel Agency of the Year kısa listesinde Türkiye’den isimler...

Küresel Agency of the Year kısa listesi açıklandı

Aday ajanslar arasında VMLY&R, Åkestam Holst NoA, Oliver, Wavemaker ve...