artwork

Türk Telekom’dan görme engellilere hediye

8 yıl önce

0

Türk Telekom Grubu, Boğaziçi Üniversitesi GETEM işbirliği ile 2011 yılındaki Dünya Engelliler Günü’nde hayata geçirdiği Telefon Kütüphanesi’nin hem teknolojisini hem de içeriğini yeniledi. Telefon Kütüphanesi; yeni uygulamaları, kullanıcı dostu sesli menüsü ve zenginleştirilmiş içerik ve fonksiyonları ile daha da güçlendirilirken; sesli kitap sayısı da tasavvuftan, sanat tarihine, tiyatrodan biyografiye kadar 50’den fazla kategoride yaklaşık 1.000’e ulaştı. 3 Aralık 2011, Dünya Engelliler Günü’nde hayata geçen Telefon Kütüphanesi bu süre içinde 165 bin kez arandı ve aranma süresi yaklaşık 3,5 milyon dakikaya ulaştı.

Dört yıl önce hayata geçirilen Telefon Kütüphanesi’nin; ortaya koyduğu performans ve ulaştığı engelli sayısı ile bugün dünyada örnek gösterilen bir proje olarak dikkat çektiğine değinen Türk Telekom Grubu CEO’su Rami Aslan, “Telefon Kütüphanesi, görme engelli vatandaşlarımızın en fazla aradığı arkadaşı gibi oldu. Türk Telekom Grubu olarak, Telefon Kütüphanesi’nin hizmet kalitesini yükseltmek ve daha çok sayıda görme engelli vatandaşımıza bu hizmeti sunabilmek için yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

Proje geçtiğimiz dört yıl içinde; World Communication Awards, PRNews CSR Awards, Ethical Corporation ve European Business Award gibi pek çok saygın ödül organizasyonu tarafından onurlandırıldı. 2015 yılında en çok Kayıp Dünya okundu; en çok arama yapan ilk üç şehir ise İstanbul, İzmir ve Ankara oldu.

Telefon Kütüphanesi’ni daha geniş kitlelere ulaştırmak için hazırlanan yeni reklam filmi, ilk kez 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yayınlandı. Telefon Kütüphanesi’nin her geçen yıl zenginleşen içeriğine vurgu yapan reklam filminde; Don Kişot, Çalıkuşu, Üç Silahşörler, Robinson Crusoe ve Cuma başta olmak üzere dünyaca ünlü roman kahramanları, görme engelli kitapseverlerin kendi hikayelerini seçmeleri için birbirleri ile yarışa giriyor. Reklam ana karakterlerine; Pinokyo’dan Frankeştayn’a, Cengiz Han’dan Vikingler’e, Gladyatör’den Nasrettin Hoca’ya kadar onlarca roman karakteri de eşlik ediyor.

Ajans Ultra tarafından hazırlanan reklam kampanyasında sosyal sorumluluk iletişimi yeni bir bakış açısıyla ele alınıyor. 75 kişilik bir ekip tarafından hazırlanan reklam filminin çekimleri ise İstanbul TEM stüdyolarında gerçekleştirildi. Yapımını 2012, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu’nun üstlendiği filmin müzikleri ise pek çok sinema, dizi ve reklam müziğinin altında imzası bulunan Rahman Altın’a ait. Kampanya, TV dışında ayrıca basın, sinema, radyo ve dijital mecralarda da yer aldı.

Künye:

Reklamveren Türk Telekom Grubu

Reklamveren Yetkilileri Kemal Kaptaner, Ahmet Yaman, Oya Orhan

Medya Planlama Ekibi Esin Okutan, Muhammet Şahan

Reklam Ajansı Ultra

Yönetici Kreatif Direktör Hakkı Mısırlıoğlu

Yaratıcı Grup Başkanı Cem Çetin, Korhan Yıldızcan

Yaratıcı Ekip Kaan Birkes, Ceren İçdem, Selen Sarı, Serkan Karataş, Kadir Ateş

Müşteri İlişkileri Elif Gökdemir, Burcu Samur, Başak Aksel

Ajans Prodüktörü İdris Özgül

Prodüksiyon Şirketi 2012

Yönetmen Özer Feyzioğlu

Görüntü Yönetmeni Martin Szecsanov

Kostüm Sema Gücer

Müzik Rahman Altın

Post Prodüksiyon Sinefekt

Medya Ajansı Skala Medya

Mecralar TVC, Basın, Radyo, OOH, İnternet

 

 

Senin için
Tümünü göster
Castrol ilerlemenin olduğu her yerde

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Castrol, yenilenen marka kimliğinin...