artwork

Türk reklamcılar Cannes’da ne konuştu?

7 sene önce

0

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘nin son günlerinde oturumlarla birlikte katılımcıların yapması gereken görüşmeler ve toplantılar da yoğunlaştı. Bu doğrultuda bazı katılımcılar, güzel oturumları kaçırmak zorunda kaldı… İşte aslında Türkiye’den katılımcıların gündemlerinde bu oturumlar vardı bugün…

Neslihan Olcay’dan, basın odasında bir kare.

Y&R Team Red‘den Ayşe Aydın, David Sable ile bir toplantıdayken, kaçırdığı oturumlar için hayıflanıyordu… “Kevin Plank ve David Droga oturumunu çok pis kaçırdım. Spike’ı da kaçırıyorum. N’olur yazın:(”

Bahar Uçanlar da aynı oturumda kısa süre kalacağını söyleyerek, “Bunu ben de kaçırıyorum ve çok üzgünüm. İlk 10 dakikayı izlemek için salonda bekliyorum:(. Lumiere bugün yine müthiş” dedi.

Roda Sezer, Facebook, Google ve Always’in desteğiyle geliştirilen kadınlara özel emojilerin lansmanını duyurdu.

– Günün ilk mesajı Bahar Uçanlar’dan geldi. Lumiere Salonu‘nda saat 12’de gerçekleşecek Under Armour-Droga5 oturumunu SXSW‘da izlediğini söyleyen Uçanlar, “Under Armour’ın CEO’su Kevin Plank çok etkileyici bir adam. Droga da var…” derken o sırada Haymi Behar, çoktan yayına başlamıştı. CBS CEO’su Leslie Moonves‘ten incileri dökmeye başladı. Behar, Moonves’in “Kaliteli içerik konusunda bir patlama var. Sadece geçen yılda ABD’de TV programları iki katına çıktı. İyi içerik üretmek için bir algoritma geliştiremezsiniz” sözünü öne çıkarıyordu.

Erdal Kale de Moonves’in, “Farklı platformlar için farklı içerikler üretin” sözünü öne çıkardı.

Sami Basut da David Droga’nın “Ağlaşmayın ve sorumluluk alın” sözünü yorumlayarak, “Sorumluluk verilmez, alınır” dedi.

– Öte yandan Ayşe Aydın, David Sable’ın anlamlı bir sözünü iletiyor: “Burger King fikri lanet olası (anladınız siz) bir mektuptan ibaret farkında mısınız?”

– Erdal Kale’nin katıldığı bir oturumdan paylaştığı fotoğraflar da çok konuşuldu. Yetişkinlik döneminde insaların kendilerini yaratıcı adletme oranının %2 dolaylarında olduğunun yer aldığı görsele Haymi Behar, “Yaş itibarıyla biz bittik desenize” yorumunu yapıyor. Muharrem Ayın da “Beyinde gri hücre kalmadı artık :))” diyerek sohbete katılıyor.

Özlem Arın, Chief Purpose Officer’ı olan şirket olup olmadığını sordu…

Özlem Arın‘ın sorusu da dikkat çekiciydi: “Şirketin Chief Purpose Officer olan var mı?”. Alemşah Öztürk, amaç ve kültürü yaratma ve yönetme konusunun CEO’nun işi olduğunu söylerken, Arın, her şeyin CEO’dan beklenmeyeceğini esprili bir dille anlattı.

Yaşla birlikte yaratıcılık da ölüyor mu?

Yaşla birlikte yaratıcılık da ölüyor mu?

– Burada Muharrem Ayın hakkında bir paragraf açmak istiyoruz. Etkinliğe damga vuran oturumları en öne sıradan izleyerek anbean paylaşan Ayın, Roda Sezer‘in de dikkatini çekti. Roda Hanım, “Tam bir şey yazacağım sen yazıyorsun” diyerek Muharrem Bey’in hamurunda ne kadar iyi bir muhabir olduğunu gözler önüne seriyor. Tabii, yazı başına para alıyor mu orası bizi ilgilendirmez (patron düşünsün) ama kendisinin iyi iş çıkardığını söylememiz gerek.

Neslihan Olcay ise basın odasına Channing Tatum’un geldiğini söylüyor.

Senin için
Tümünü göster
Elmaslarla bezenmiş kredi kartıyla daha havalı olun

Kartınızı pırlantalı almaz mıydınız?...

Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...