artwork

Türk Hava Yolları, Super Bowl için Ridley Scott ve Anomaly ile ortak çalışıyor

5 yıl önce

0

Türk Hava Yolları, ünlü yönetmen Ridley Scott ve Hollanda kökenli reklam ajansı Anomaly ile Super Bowl’da yayınlanacak film için bir araya geldi.

Film daha henüz yayınlanmamasına rağmen detaylarının derlendiği bir video paylaşıldı. Çekimlerde, İstanbul’un tarihi yerlerinin ön plana çıktığı görülüyor. İstanbul’da açılan yeni havalimanı ile dünyanın en büyüğü olma yolunda ilerleyen bir şehrin görkemine, saygı duymanın gerektiğinin de altı çiziliyor.

Anomaly Amsterdam reklam yönetmeni Fabian Berglund, “Reklam kampanyası için standart bir brief aldık ve izleyicilere gerçekten ilham vermek için hikaye anlatıcılığını güçlü bir şekilde kullandık. Bunu akılda tutarak, markayı, yeni havalimanını ve İstanbul şehrini tanıtan, insanların izlemek istediği bir içerik yaratmak istedik.” dedi.

Bu yeni film, Scott’ın reklam dünyasına 18 yıl aradan sonra ilk dönüşü oldu. Blade Runner 2049 ve daha yakın zamanda Örümcek Ağı’ndaki Kız rolüyle tanınan aktris Sylvia Hoeks baş karakter olarak rol aldı. 

Ridley Scott, “Bu projenin geleneksel reklamcılık sınırlamalarının ötesine geçtiği ve yaratıcı özgürlüğü söylememe izin verdiği bir hikaye olduğu için tercih ettim.” dedi.

Altı dakikalık kısa film, tüm Türk Hava Yolları sosyal medya hesaplarında yayınlanacak. 30-60 saniyelik ‘The Journey’ fragmanları ise, Türk Hava Yolları’nın tüm stratejik pazarlarında, sinemalarda ve Televizyonlarda  yayınlanacak.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...