artwork

Türk Hava Yolları 2018 yılında yaptığı sosyal medya iletişimlerini derledi

5 yıl önce

0

Türk Hava Yolları 2018 yılında sosyal medya üzerinden yürüttüğü kampanyaları ve paylaştığı içeriklerini sosyal uçuş adıyla yayınladı.

Türk Hava Yolları 2018 yılında yaptığı sosyal medya iletişimlerini derledi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sene içerisinde sosyal medyayı aktif ve canlı kullanan Türk Hava Yolları, sosyal medya için ürettiği kampanyalar ve içerikleri anlattığı yeni reklam filmi Tribal Worldwide İstanbul imzası taşıyor. Reklam filminde genellikle uçuş öncesi söylenen anonsu filmin başında söyleyen marka, herkesi “Türk Hava Yolları sosyal medya uçuşuna hoş geldiniz. Hazırsanız uçuşa geçiyoruz?” diyerek karşılıyor. Dünyanın en çok noktasına uçuş yaptığını vurgulayan Türk Hava Yolları takipçilerini sosyal medya üzerinden diledikleri yerleri gezdirdiğini söylüyor. Instagram’ı, güçlü görselleri sayesinde dünya sergisine çevirdiğinin altını çizen Türk Hava Yolları, ayrıntı olarak 1.2 milyon takipçi sayısının olduğunu da izleyenlere gösteriyor. Dünyayı keşif etmek isteyenleri markanın kişisel Instagram sayfasında farklı şekillere ve farklı renklere götürdüklerini söylüyorlar. Gerçek zamanlı içeriklerle dünyanın her yerinden paylaşım yaptıklarını ve Türkiye’deki takipçileri için ayrı, dünyadaki takipçileri için ayrı içerikler oluşturduklarını belirtiyorlar. Bu deyişle beraber Facebook ve Twitter hesaplarındaki takipçi sayılarına da değinen marka her mecrada herkese ulaşıyoruz diyor.

18 Mart Çanakkale Zaferi için hazırladıkları gerçek zamanlı reklam filmine de değinen Türk Hava Yolları ilk kez Çanakkale şehitliğinin üzerinden uçtuklarını da vurguluyor. Dünya Selfie Gününde 30.000 fit yükseklikte paylaştıkları selfie hikayesine de değiniyor. Özel günler için hazırladıkları içeriklerde duygusal anlar yaşattığını vurgulayan marka hem geçmişten hem gelecekten yaptığı paylaşımlarla takipçilerine zamansal seyahat fırsatları sunduğunu söylüyor. Instagram’a gelen yeni özellikleri de takip ettiğini belirten Türk Hava Yolları, anında yeniliklerle ilgili içerikler oluşturduğunu söylüyor. “Ayda ortalama 60’ı video olmak üzere, 188 farklı içerik paylaşıyoruz. Videolarımız ayda ortalama 33 milyon kez izleniyor, paylaşımlarımız ayda 633 bin etkileşim alıyor, takipçi sayımızı ayda 141 bin kişi arttırıyoruz. Tüm bunların sonunda sosyal medya artış endeksinde birinci sırada yer alıyoruz.” diyen Türk Hava Yolları 2018 senesi içerisinde yaptığı sosyal medya iletişimini anlatıyor ve tüm takipçilerine teşekkür ediyor.

Künye:

Reklamveren:Turkish Airlines

Reklam Ajansı: Tribal Worldwide İstanbul