Tunç Berkman Vestel’de

Vestel, yeni yıla girerken pazarlama ve satış kanallarının yönetiminde yenilenmeye gidiyor. Bu doğrultuda son 3 yıldır Vestel Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mert Gürsoy, Vestel Bayi Kanalı Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Mert Gürsoy’dan boşalan Vestel Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini ise Tunç Berkman üstlendi.

Tunç Berkman

Vestel Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine getirilen Tunç Berkman, 2000 yılında Koç Holding Yeni İş Geliştirme Grubu Proje Yöneticisi olarak iş hayatına başladı. Türkiye’nin ilk internet seyahat şirketi Bookinturkey firmasını kuran Berkman, daha sonra Koç Bilgi Grubu Stratejik Planlama Yöneticisi olarak görev yaptı.

Tanı Pazarlama’da Operasyon ve Planlama Grup Yöneticiliği ve Stratejik Planlama Yöneticiliği yapan Tunç Berkman, Arçelik’te sırasıyla İş Geliştirme Yöneticisi ve Pazarlama Grubu Yöneticiliği görevlerini üstlendi. 2007 yılında Avea’da Stratejik Planlama Direktörü olarak görev alan Berkman, aynı kurum içerisinde Kurumsal Pazarlama ve Sanal Operatörlerden sorumlu direktör olarak da çalıştı. People Communications ve Veritas Media şirketlerinde Genel Müdürlük yapan Berkman, mobil alışveriş şirketi Mobilexpress’in ve Chado çaylarının kurucu ortaklarından biri.

 

Mert Gürsoy

2000 yılında Vestel Pazarlama’da Ürün Sorumlusu olarak göreve başlayan Gürsoy, farklı ürün gruplarında bu sorumluluğu yürüttükten sonra sırasıyla Vestel Elektronik Pazarlama Müdürlüğü ve Vestel Beyaz Eşya Pazarlama Müdürlüğü görevlerini üstlendi.

Son 3 yıldır Vestel Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunda  görev yapan Mert Gürsoy, Aralık ayı itibariyle Vestel Bayi Kanalı Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.  Yaklaşık 15 yıldır Vestel ailesinin üyesi Gürsoy, kurumu ve bayileri yakından tanıyan bir yönetici olarak bayi kanalı satışlarını geliştirme hedefiyle çalışacak.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.