Tüm zamanların en çok paylaşılan reklamı

Araştırma şirketi Unruly‘ye göre Activia‘nın Shakira ile birlikte oluşturduğu La La La adlı video Volkswagen‘i geride bırakarak tüm zamanların en çok paylaşılan reklamı oldu.

Geçtiğimiz Mayıs ayında yayına giren Dünya Kupası temalı müzik klibi/reklam filmi Unruly’nin araştırmasına göre 5.375.756 defa paylaşılarak gelmiş geçmiş en fazla paylaşılan video oldu. YouTube üzerinden 270 milyondan daha fazla izlenen video, bu unvanı Volkswagen’in “The Force” adlı reklam filminin 5.372.945‘lik paylaşım rekorunu  geçerek elde etti.

World Food Programme‘ı tanıtmak için çekilen video Dünya Kupası temasını da kullanırken Messi, Agüero, Pique, Neymar gibi birçok yıldız futbolcuyu da konuk ediyor. Unruly’nin “trackvertising” olarak adlandırdığı yolu izleyen Activia kampanyasını öne çıkarmak için sosyal medya üzerinde çok takipçisi olan Shakira’yla birliktelik gerçekleştirdi. La La La’nın son iki aydaki paylaşımına ve etkisine yukarıdaki grafik üzerinde baktığımızda Activia’nın kampanyasının gelişimini görmek mümkün.

 

Kaynak: Fast Co. Create

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.