Trump’ın seyahat yasağına karşı AirBnb reklamı

A.B.D. Başkanı Donald Trump’ın uzun süredir tartışmalara neden olan ve çoğunlukla Müslüman ülkeleri kapsayan seyahat yasakları Yüksek Mahkeme tarafından onaylandı. Bu duruma tepki olarak AirBnb reklamı hiç vakit kaybetmeden yayınlandı.

Seyahat olmazsa, A.B.D. de olmaz

Yasaklara karşı hayata geçirilen AirBnb reklamı, seyahatin ne kadar değerli olduğunu biz dizi yolculuk temalı videoyla ortaya koyuyor. Ardı ardına gelen videoların tamamında araçlar ve insanlar geriye doğru gidiyor. AirBnb, “Seyahatin olmadığı bir dünya hayal edin” diyerek başladığı filmine, “Herkes duvarlar örüp evlerinde oturur” şeklinde bir göndermeyle devam ediyor. Göçmenlerin, keşiflerin ve maceranın seyahat etmeden var olamayacağını belirten reklam filmi, bunun sonucunda A.B.D’nin de var olmayacağını, seyahat yasaklarının ilerlemeyi engellediğini anlatıyor.

Reklam ve destek bir arada

Where the Buffalo Roam prodüktörlüğünde hazırlanan ve AirBnb içinde üretilen reklam filmi, yasakların onaylanmasının hemen ardından yayına alındı. Reklam filminin yanı sıra AirBnb, uluslararası Göçmen Destek Projesi IRAP’ye de bağışta bulunuyor ve tüm AirBnb kullanıcılarını bağış yapmaya yönlendiriyor.

AirBnb’nin eş kurucuları Brian Chesky, Joe Gebbia ve Nathan Blecharczyk, Yüksek Mahkeme’nin verdiği kararla ilgili büyük hayal kırıklığı yaşadıklarını, insanların ülkeleri ve dinleri baz alınarak seyahat yasağı koyulmasının yanlış olduğunu dile getirdiler. “Seyahatin dönüştürücü ve güçlü bir deneyim olduğuna inanıyoruz” diyen kurucular, tüm dünyadaki kültürler arasında köprüler kurmaya ve herkese kapılarını açmaya devam edeceklerini belirttiler.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.