Treespond dünyayı cehalet ile yeşillendiriyor

İklim değişikliği dünya üzerindeki etkisini giderek daha fazla gösteriyor ancak özellikle siyaset dünyasından bazı isimler (örneğin Donald Trump) konuya duyarsız kalmayı sürdürüyor. Olumsuz söylemlerin de iklim değişikliğinin kendisi kadar zararlı olduğunu düşünen Treespond dünyayı cehalet ile yeşillendiriyor.

Treespond, çevreci bir topluluk olan Treepex’in ilk kampanyası ve blockchain ekosistemi içindeki Oxyn tarafından destekleniyor. Treepex, cehaletin de dünyaya ve insanlığa iklim değişikliği kadar zarar verdiğini düşünen bir topluluk ve küresel ısınma ile ilgili cahilce söylemlerde bulunan kişilere, mümkünse laf dalaşına girmeden cevap vermek istiyorlar. Bunun için bir ağaçlandırma platformu oluşturmuşlar.

Hedef: Trump’ı susturmak

Treespond’un hedefinde politikacılar, özellikle de A.B.D Başkanı Donald Trump bulunuyor. Zira kendisi “Şu sıralar hava çok soğuk, kesinlikle biraz küresel ısınmaya ihtiyacımız var” veya “Küresel ısınma büyük bir yalandır, bu işin kendi endüstrisini kurmuşlar” gibi söylemleriyle tanınıyor.

Treespond da bir söylem ne kadar cehalet içeriyorsa, karşılığında o kadar çok ağaç dikmek gerekir diye düşünüyor. Her söylemin “cehalet ölçer”de bir değeri var. Bu cehaleti ortadan kaldırmak için söylem başına bağış toplanıyor. Toplanan bağışlar da American Forestry Association’a bağışlanıyor. Bağışlar sayesinde California’nın doğal parklarında yakın zamanda yangında zarar görmüş alanlar yeniden ağaçlandırılıyor. Ayrıca kampanyaya bağış yapan kişiler bir blockchain para birimi olan Oxyn coin ile ödüllendiriliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.