Site icon Campaign Türkiye

Toyota yarış meraklılarını cezbediyor

Toyota‘nın kapsayıcılık fikri üzerine inşa edilmiş Daytona 500 kampanyası; tüm kimliklerden, geçmişlerden ve deneyim seviyelerinden sürücüleri kucaklıyor.

Toyota’nın “Daha büyük bir şeyin parçası” kampanyası, Saatchi & Saatchi imzası taşıyan üç yüksek enerjili TV reklamını içeriyor. Kampanyanın hedef kitlesini motor sporları hayranlarının da ötesine taşımak amacıyla; “Perks”, “Sisterhood of Speed” ve “Orientation day” adlı filmlerde hem erkek hem kadın Team Toyota sporcuları kamera karşısına geçiyor.

‘Orientation day’, henüz bir önceki gün ilk yarışını izleyen bir adamı konu alıyor. NASCAR şampiyonları Martin Truex Jr., Isabella Robusto, Ryan Tuerck ve J.R. Todd, direksiyon başında ihtiyaç duyacağı tüm malzemeleri ve yayınları ona vererek onu kanatları altına almaya karar veriyor.”Sisterhood of Speed” filmi bir otomotiv markası için ilki gerçekleştiriyor; özellikle Isabella Robusto, Toni Breidinger, Alexis Dejoria, Melissa Stockwell ve Alise Willoughby gibi kadın Team Toyota sürücülerinin yanı sıra kadın Olimpiyat atletleri de kendini gösteriyor.
“Perks”te ise üç kez Formula Drift şampiyonu olan Fredric Aasbø, acemi bir sürücüyü pistlere çıkarıyor.Künye
Ajans: Saatchi & Saatchi
Prodüksiyon Şirketi: Flipt
Yönetmen: Kit Lynch Robinson
Editoryal: Camp Lucky
VFX: Rascal Post
Ses Tasarım: Source Sound
Ses Stüdyosu: Harbor Picture Company

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: The Drum

Exit mobile version