Toyota yeni reklamında görme engelli bir kayakçı gibi hissettiriyor

Toyota yeni reklam kampanyasında, izleyicilere görme engelli bir kayakçının gözlerinden kayak yapmanın nasıl olduğunu göstererek 2018 Kış ve Paralimpik Olimpiyatlar’na reklam filmleri ile destek vermeye devam ediyor.

@seelikemenna Instagram hesabı

Toyota‘nın yeni sosyal kampanyası, insanların yalnızca %3’lük görme duyusuna sahipken 100 km/saat’le en dik yamaçlarda kaymanın nasıl bir şey olduğunu anlamalarını sağlıyor. Marka, 18 yaşındaki görme engelli British Para-Alpine Dünya Kupası sporcusu Menna Fitzpatrick‘in gözünden yamaçlardaki insanları gösteren, @SeeLikeMenna adlı bir Instagram hesabı paylaştı.

Kayakçının dünya algısını olabildiğince doğru iletmek için oluşturulan filtre, Fitzpatrick ve görme rehberi Jennifer Kehoe ile Royal National Institute for the Blind ve oftalmik danışmanlardan oluşan bir ekiple birlikte oluşturuldu.

@seelikemenna Instagram paylaşımı

 

Değişik derecedeki görme bozukluklarını daha ayrıntılı bir şekilde ortaya koymak için, 360 derece izlenebilen videoda ayrıca Paralimpik diğer sporcular da var: Slovenya’dan Marek Kubacka ve Polonya’dan Maciej Krezel.

See Like Menna‘, Toyota’nın Uluslararası Olimpik ve Paralimpik sporculara destek vermek için başlattığı ‘Start Your Impossible‘ kampanyasının bir parçası. Reklam filmi, ilham ve cesaret mesajları ile Olimpik ve Paralimpik sporcuları ve gündelik insanları içeriyor. Gelecekte ki teknolojilerin kullanıldığı araçların hepsinin amacı engelli insanların hareket kabiliyetini en üst seviyeye yükseltmek.

2018 Kış ve Paralimpik Olimyatları boyunca gösterilecek ‘Start Your Impossible’ kampanyasının her reklam filminde bizleri başka sporcularla buluşturuyor.

Künye

Reklamveren Toyota
Ajans Saatchi & Saatchi, Dentsu Group
Prodüksiyon Archer’s Mark

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.