Site icon Campaign Türkiye

Toyota ile adrenalin kaldığı yerden devam ediyor

Toyota’nın ‘tutku ve heyecan verici otomobiller üretme’ mottosunun yeni temsilcisi GT86, lansman kampanyasıyla adrenalin tutkunlarının karşısında. DriveDentsu tarafından yaratılan reklam filmi, sakin başlamasına rağmen adrenalin tutkunu araç sahibinin paraşütle inip motoru çalıştırmasıyla heyecanı doruklara taşıyor. ‘Drift’ sahnelerinde arkadan itişli ve yüksek performanslı bir araç ile neler yaşanabileceğine dair ipuçları veriyor. Heyecan verici tasarım detaylarına da dikkat çekiliyor.

Kampanyada, Toyota’nın Sports 800 ile başlayan 2000GT ve AE86 ile devam eden Supra ve Celica ile efsaneleşen 50 yıllık spor araç geçmişine de gönderme yapılıyor. “Adrenalin… Kaldığı yerden!’’ sloganı hem bu geçmişe atıfta bulunuyor hem de reklam filminde de tasvir edilen heyecan tutkunu kişilerin hayatına giriş yöntemini yansıtıyor.

Çekimleri Şile’de yapılan filmin yönetmenliğini Emir Khalilzadeh, görüntü yönetmenliğini Veli Kuzu üstlendi. Filmin temposunu ve heyecanını artıran müzik, Musicworks tarafından GT86’nın ruhunu yansıtacak şekilde yeniden düzenlendi.

Kampanya Künyesi

Reklam Veren: Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş.

Reklamveren Yetkilileri: Selim Okutur, Ziya Burnaz, Banu Erçetin

Reklam Ajansı: DriveDentsu

Kreatif Direktör: Ersel Serdarlı

Yaratıcı Ekip: Sevcan Sertel, Harun Yürük, Yasin Kahraman

Müşteri Ekibi: Füsun Eroğlu, Özgür Metin, Öykü Şener

Yapım: DNA

Yönetmen: Emir Khalilzadeh

Görüntü Yönetmeni: Veli Kuzu

Müzik: Musicworks

Medya Ajansı: Optimedia

Kullanılan Mecra: TV, Sinema, Basın, İnternet

Exit mobile version