artwork

Toyota Auris’in ‘trip durdurma sistemi’ mi var?

11 yıl önce

0

Yeni Toyota Auris‘in birçok yeni özelliği var ama Trip Durdurma Sistemi henüz Yeni Auris’e yetişmemiş. Yeni Auris için çekilen dört videoda arabanın genç çiftler için hazırlandığı söyleniyor ve çeşitli özellikler anlatılıyor.

Genç çiftlerin problemleri bu dört videoda sıralanmış. Birinci videoda genç kız sevgilisine trip atıyor ve tarif edilen Trip Durdurma Sistemi arabada on beş dakikayı geçen sessizlik olduğunda önceden belirlenen bir şarkıyı çalmaya başlayıp bu tribe müdahale ediyor. Ama TDS Yeni Auris’e yetişmemiş.

İkinci videoda Kavga Engelleme Sistemi KES tanıtılıyor. Araç içinde çiftle kavga ederken ses belli bir desibelin üzerine çıktığında iki koltuk arasında dev bir kalp yastık beliriyor. Ama bu sistem de Yeni Auris’e yetişmemiş.

Üçüncü videoda ise eşlerin araba kullanırken yan koltuktan gelen uyarılara maruz kalması konu alınmış. SUS olarak kısaltılan Sesli Uyarı Sistemi “Yavaş!”, “Kırmızı yanıyor!”, “Yola bak!” gibi uyarıları önceden kaydediyor ve yan koltuktaki eş uyurken sürücüyü bu sistem uyarıyor. Ama SUS da Yeni Auris’e yetişmemiş.

Dördüncü videoda ise bebek sahibi genç çiftler düşünülmüş. GGS yani Gidiyormuş Gibi Sistemi ile araba durur durmaz uyanan bebekler düşünülmüş ve tahmin edeceğiniz gibi GGS de Yeni Auris’e yetişmemiş.

Trip Durdurma Sistemi:

Kavga Engelleme Sistemi:

Sesli Uyarı Sistemi:

Gidiyormuş Gibi Sistemi:

 

 

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...