artwork

Toygun Yılmazer SXSW Konferansı’nda konuşacak

1 ay önce

0

Yılmazer, 2024 SXSW2024 Festivalin’de 10 Mart’ta konuşmasını gerçekleştirecek

8-16 Mart tarihleri ​​arasında Austin, Texas’ta gerçekleşecek olan; teknoloji, film, kültür ve müzikteki en önemli gelişmelere odaklanan SXSW Konferansı’na Türkiye’den de TBWA\Istanbul CSO’su Toygun Yılmazer konuşmacı olarak katılacak.

Teknolojinin gelişme hızı, bazen yapay zeka gelişimindeki insan unsuru gibi temel hususları gölgede bırakabiliyor. Yılmazer, 10 Mart tarihinde gerçekleştireceği sunumunda, yapay zekanın hakim olduğu ortamda reklamcılığın geleceğini şekillendirmede kültürel yönlerin önemini ve insanların rolünü vurgulayacak.

Analitik yapay zeka araçları büyük veri analizinde insanlardan daha iyi performans gösteriyor. Benzer şekilde, üretken yapay zeka araçları, metin ve görüntüleri hızlı bir şekilde oluşturma konusunda üstünlüklerini kanıtladı.

İnsanların makineleri gölgede bırakabileceği alanlar var mı? Kültür canlı ve sürekli değişen, öngörülebilirliğe meydan okuyan bir olgudur. İnsanlar, dinamik kültürü kavrama ve öngörülemeyen bir gelecek için cesur kararlar alma konusunda makineleri geride bırakıyor.

TBWA’nın kültürel biriminden Backslash’ın uzmanlığından yararlanan ve yapay zeka ile yaratıcılığa olan tutkuya odaklanan Toygun, bu insani üstünlüğe sunumunda detaylı yer verecek.