artwork

Toshiba Türkiye’deki 20. Yılını Kutladı

12 yıl önce

0

Teknoloji markası Toshiba, Türkiye’deki 20. yılını gerçekleştirdiği basın toplantısı ile kutladı. Etkinlikte  T.C. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye’de teknolojinin yaygınlaştırılmasına yönelik katkılarından ötürü Toshiba Avrupa Başkanı Alan Thompson ve TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter’e teşekkür plaketi sundu.

Japon teknoloji devi Toshiba’nın Türkiye bilişim sektörüne katkıda bulunduğu 20 yılı ile son döneme damga vuran yeni teknolojileri,”T.C. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Toshiba Avrupa Başkanı Alan Thompson ve TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter’in katıldığı bir organizasyonla değerlendirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter bir dünya devini Türkiye’de başarıyla temsil ettiklerine dikkat çekerek, “Toshiba teknolojisi ile sürekli takip edilen bir marka. Son teknoloji ürünlerini en hızlı biçimde Türkiye ile buluşturmak amacıyla önemli çalışmalar yapıyoruz. Üstün teknolojik özellikleriyle hem dünyada hem de ülkemizde adından çok söz ettiren yeni ürünlerimizin gücüyle 2012 yılını da büyümeyle kapatacağımızı düşünüyoruz”

Toplantıda konuşan Toshiba Avrupa Başkanı Alan Thompson, Türkiye ile Japonya arasındaki özel bağın geçmişe dayandığını belirterek, “Japonya’da doğan bir marka olan Toshiba için Türkiye ve Türk halkı her zaman ilk sırada oldu. Türkiye markamız için sadece bir pazar değil aynı zamanda tarihten gelen bir dostluğun da coğrafyası. Türkiye’de markamızı büyütürken aynı zamanda teknolojinin insanların ve toplumların hayatına kattığı değeri de yükseltmeye gayret ettik. Bugün Türkiye’de tüketicilerin bildiği, güvendiği ve tercih ettiği bir marka olmanın ve Türkiye’nin gelişime katkı sağlıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Dünyada devrim niteliği taşıyan üstün teknoloji ürünlerimizle Türkiye’ye desteğimizi daha da artırarak hem tüketicileri mutlu etmeye devam edecek hem de büyümemizi istikrarlı biçimde sürdüreceğiz” dedi.

Ardından T.C. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış yaptığı açıklamada,Türkiye’nin gelişimi için teknolojinin önemine dikkat çekerek FATİH projesi gibi dev projelerle Türkiye’nin geleceğine yatırımların aralıksız süreceğini belirtti. Toshiba gibi teknoloji liderlerinin Türkiye’deki faaliyetlerine özel önem verdiklerini söyleyen Bağış, Toshiba’nın Türkiye’ye katkılarını artırarak  sürdürmesini temenni ettiğini söyledi ve Toshiba’ya teşekkür etti.

Etkinlikte gözlük kullanmayı gerektirmeyen 3 boyutlu ve Quad Full HD teknolojisi ile dünyada bir ilk olan Toshiba 55ZL2 Quad Full HD Televizyon, sadece 7.7mm kalınlığında olan dünyanın en ince ve en hafif AT200 Tablet bilgisayarı, dünyanın en hafif Ultrabook bilgisayarı Z830 ve yüksek hızlı çoklu işlemci CEVO Engine’e sahip kullanıcısını tanıyan akıllı TV modelleri REGZA WL ve REGZA YL’yi tanıtıldı.