artwork

Töre cinayetlerine dergi kapağıyla protesto

9 yıl önce

0

2004 yılında 17 yaşındaki İngiliz-Pakistanlı kadın Shafilea Ahmed, kendisi için ayarlanmış bir evliliği reddettikten sonra anne ve babası tarafından, kardeşleri önünde boğularak öldürüldü.

Cosmopolitan dergisinin İngiltere versiyonu,  Shafilea’nın bu kalplere dokunan ölümünden yola çıkarak Şubat kapağında, töre cinayetlerine dikkat çekti.

Leo Burnett’in sosyal değişim alanı için özel olarak kurulan Leo Burnett Change, kapağı tasarlayan ajans oldu. Bir kadın görselinin poşet içinde boğulduğu izlenimini veren kapak tasarımı, töre cinayeti kurbanları için çalışan İngiliz hayır kurumu Karma Nirvana’nın kampanyasının bir parçası.

Kampanya, Cosmopolitan kapağının yanı sıra yine Leo Burnett tarafından hazırlanan 7 saniyelik online bir filmi de içeriyor. Filmde, kadının şiddetten kurtuluşuna gönderme yapılarak derginin poşeti yırtılarak açılıyor.

Karma Nirvana ve Cosmo ayrıca, Henry Jakson Society işbirliğiyle 14 Temmuz’da – Shafilea Ahmed’in doğum günü – İngiltere’nin Ödürülen Kadınlarını Anma Günü’nü başlatacaklar.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...