Tommy Hilfiger’dan geri dönüşüme katkı

Markanın yeni ayakkabı stillerinde elma kabuğundan geri dönüştürülen elyaf kullanılıyor.

Tommy Hilfiger, elma sektörünün atıklarından elde edilen biyolojik bazlı bir deri alternatifi olan ve elma kabuğundan geri dönüştürülen elyaf kullanılarak geliştirilen iki ayakkabı stilini tanıttı.

Beyaz ve lacivert renk seçenekleri bulunan kadın ve erkek ayakkabı stillerinin üst yüzleri, %24 oranında geri dönüştürülmüş elma elyafı içeriyor. İlkbahar 2020 koleksiyonunun parçası olarak sunulan ayakkabılara elma kabuğu bazlı elyafın deriye alternatif olarak entegre edilmesi, Tommy Hilfiger’ın her şeyi kucaklayan ve hiçbir şeyi boşa harcamayan moda yaratma yolculuğunu ileriye taşıyor. İlkbahar 2020 koleksiyonundaki elma kabuğu elyaflı ayakkabı stilleri, Şubat 2020 ortasından itibaren dünya çapındaki seçili TOMMY HILFIGER mağazalarında ve zincir mağazalarda satışa sunuluyor.

Elma kabuğunu dönüştürme teknolojisi, Kuzey İtalya’da elma çiftçiliğiyle tanınan Tyrol bölgesinden kaynaklanıyor. Tyrol bölgesinin yüksek elma üretiminin sunduğu fırsatları gören İtalyan girişimi Frumat, hem atık sorununu hem de moda sektörünün ekolojik deri alternatiflerine yönelik giderek artan talebini ele alan yeni bir hammadde geliştirdi.

Tommy Hilfiger’ın misyonu, çevreye olumsuz etkileri sıfıra indirgeme, olumlu etkileri artırma ve 1 milyon yaşamda pozitif etki yaratma amaçlı 15 öncelikten oluşan PVH Fashion Forward (PVH Modanın Geleceği) stratejisini ileriye taşıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.