Tohum Otizm Vakfı ve Radyo D, farkındalık için bir arada

Tohum Otizm Vakfı ve Radyo D, otizme farkındalık yaratmak amacıyla farklı bir yayın gerçekleştirdi.

Tohum Otizm Vakfı ve Radyo D iş birliğiyle gerçekleşen proje kapsamında farklı bir radyo yayını gerçekleştirildi. Sarı Şeker Sema’nın programının sonuna doğru Polat Labar ile yaptığı “Bitti Bitiyor” bölümünde, muhabbet tüm hızıyla sürerken, üst üste, en alakasız ve beklenmedik yerlerde Radyo D jingle’ı girdi. Jingle yağmurunun ardından, yayında seyircilerden gelen şaşkınlık mesajlarını okuyan Sarı Şeker Sema ve Polat Labar, alakasız yerlerde jingle girme sebeplerinin otizme dikkat çekmek olduğunu açıkladılar ve dinleyicileri bilgilendirmek üzere sözü Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer’e bıraktılar.

Kelimeleri ilişkisiz durumlarda söylemek de belirtiler arasında

Otizmin belirtileri en erken yaşamın ilk 6. ayında fark edilebiliyor. Otizmin başlıca belirtileri arasında; başkalarıyla göz teması kurmamak, gözlerin bir yere takılıp kalması, ismi söylendiğinde bakmamak, sözleri tekrarlamak, parmağıyla ile istediği şeyi gösterememek, akranlarının oynadığı oyunlara ilgi göstermemek, sallanmak, çırpınmak, parmak ucunda yürümek, dönen nesnelere karşı aşırı ilgi ve takıntılı davranışlar sayılabiliyor.

Otizmin belirtilerinden biri de bazı kelimeleri ilişkisiz, alakasız durumlarda söylemek. İşte Beklenmedik Jingle kampanyası da bu belirti üzerinden otizme dikkat çekmek için ortaya çıkıyor.

Künye

Reklamveren: Tohum Otizm Vakfı

Reklam Ajansı: 4129Grey

CEO&CCO: Alemşah Öztürk

Yaratıcı Yönetmen: Seren Köroğlu

Yaratıcı Grup Başkanı: Ahmet Terzioğlu

Yaratıcı Grup: Bilal Öztaş, Aydın Gürer

Yaratıcı Strateji: Zeynep Özdoğan

Marka Direktörü: Melike Aşcı

Marka Yöneticisi: Ecem Gök

Ajans Yapımcısı: Kasım Bektaş, Can Aran

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.