Tohum Otizm Vakfı “Farklı Bir Okul” yaratıyor

Tohum Otizm Vakfı; Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu’nun binasını, gerçek mimari planına sadık kalarak Minecraft oyunu içerisinde inşa ediyor.

California Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre Minecraft, otizmli çocukların eğitiminde yardımcı bir teknoloji olarak olumlu sonuçlar veriyor. Bu veriden yola çıkan Tohum Otizm Vakfı, bu yıl 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde özel bir projeye imza attı: “Farklı Bir Okul”.

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu dijital dünya aracılığı ile otizme dikkat çekmek istiyor. Bu bağlamda okul binası gerçek mimari plana sadık kalınarak Minecraft oyunu içerisinde inşa ediliyor. Ardından okul, özel bir sunucuya taşınarak öğrencilerin siber tacize maruz kalmadan Minecraft’tan faydalanabilecekleri bir alan yaratılıyor.

Tohum Otizm Vakfı desteği ile “Farklı Bir Okul” projesi kapsamında 2 Nisan itibarıyla açılışı yapılan Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu’ndaki dersler için sürdürülebilir özel bir eğitim programı hazırlandı. Eğitim programı danışmanlığını Bager Akbay’ın üstlendiği projede bir yıla yayılan bir eğitim programı gerçekleştirilecek. Teknoloji okur yazarlığı, Minecraft’ın yaratıcı modunda yapılabilecekler, 3D printer ile heykel, resim ve giriş seviyesinde kodlama gibi konuların yer alacağı eğitim programı mayıs ayında başlayacak.

KÜNYE

Reklamveren: Tohum Otizm Vakfı

Ajans: 4129Grey

CEO&CCO: Alemşah Öztürk

Yaratıcı Yönetmen: Ahmet Terzioğlu

Yaratıcı Grup Başkanı: Nevzat Emir Anarat

Yaratıcı Grup: Fırat Alpaydın, Anıl Eren Küçük, İpek Şurdum, İpek Şaylı, Buse Tatar, Selin Dönmez

Marka Direktörü: Melike Aşcı

Marka Yöneticisi: Ecem Gök

Stajyer: Çağrı Arslan

Eğitim Danışmanı: Bager Akbay

Teknoloji Danışmanı: Eren Dursun

Ajans Prodüktörleri: Gülşah Batıbeki, Kasım Bektaş, Can Aran

Prodüksiyon: Videojenik

Tohum Otizm Vakfı GIF’ler ile otizmli çocuklara umut oluyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.