Tohum Otizm Vakfı 5. kez Runatolia Maratonu’nda

Tohum Otizm Vakfı’nın 5. kez katıldığı Runatolia Maratonu’nda adımlar, otizm farkındalığı ve otizmli çocukların eğitimi için atılıyor.

Antalya’nın en büyük spor organizasyonu Runatolia Uluslararası Antalya Maratonu, 3 Mart 2019, Pazar günü 14.’sü gerçekleşecek.

Bu maratonda farklı firmaları temsil eden gönüllü koşucular; koşarak veya yürüyerek, adımlarını otizmli çocuklar için atacak, maratonun öncesinde ve sonrasında, toplamda 1 ay süresince sosyal çevresinden topladığı bağışlarla otizmli çocukların eğitimine katkı sağlayacak.

Otizmin bilinen tek tedavisinin erken tanı ile yoğun ve sürekli eğitim olduğuna dikkat çeken Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer: “Bugün dünyada her 68 çocuktan 1’i otizm riski ile doğuyor. Bu rakam her yıl artış eğilimi gösteriyor. Runatoila Maratonu’nda koşarak hem otizm konusunda farkındalık yaratabilir hem de otizmli çocuklarımızın eğitimi için bağış toplayabilirsiniz. Tüm sporseverleri Runatolia Maratonu’nda yanımızda olmaya davet ediyoruz.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.