artwork

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

2 ay önce

0

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor

Popüler flört uygulaması Tinder, yakın zamanda mavi tik almak isteyen kullanıcılardan kimlik ya da ehliyetle fotoğraf talep etmeye başlayacak.

Dünyanın en popüler flörtleşme uygulamaları arasında yer alan Tinder, artık kullanıcılarının kandırılmasını engellemek için yeni bir doğrulama yöntemi kullanmaya hazırlanıyor. Genelde kripto borsalarında ve bankacılık sistemlerinde gördüğümüz şekilde bir doğrulama yöntemi kullanmaya başlayacak olan Tinder, kişilerden kimlikleri, pasaportları ya da ehliyetleri ile selfie çekmelerini isteyecek.

Kimliği yükledikten sonra Tinder, kullanıcının profilindeki fotoğraf ve yaş ile kimlikteki fotoğrafın ve doğum tarihinin uyuşup uyuşmadığını kontrol edecek. Kimliğini yüklemek istemeyen kullanıcılar sadece video selfie çekerek kimliklerini doğrulayabilecek. Ancak bu durumda profilde mavi onay işareti yerine mavi kamera simgesi görünecek.

Tinder bu sistemi geçen yıl Yeni Zelanda ve Avustralya’da test etmeye başlamıştı. Güncellenen doğrulama aracı, ilkbaharda Birleşik Krallık ve Brezilya’ya, yaz aylarında ise ABD ve Meksika’ya gelecek.