artwork

Tinder ilk marka kampanyası için sağa kaydırıyor

5 sene önce

0

Tinder altı yıl önce hayatımıza girdi ve neredeyse 300 milyon küresel indirilmeye sahip. Şimdiyse, Tinder ilk marka kampanyası için Wieden + Kennedy ile çalışıyor ve sağa kayıdırıyor çünkü bekarlık sultanlıktır.

İlişkilerde devrim yaratan milyarlarca “kaydırmadan” sonra Tinder ilk büyük marka kampanyasını başlattı. ‘Single, Not Sorry’ isimli kampanya, bekarlık kültürünün bir kutlaması ve insanların hayatında oynadığı önemli rol. Buluşma uygulaması, en büyük ve en çeşitli platform olduğu için flört kültüründe trend belirleyici bir konuma sahip. İşte bu yüzden marka, Amerikalı fotoğrafçı Ryan McGinley‘i, “Single, Not Sorry” konseptindeki yeni kampanyada bekar kullanıcılarına saygılarını sunmakla görevlendirdi.

Kampanya, açıkhava ve dijital / sosyal reklamları içeriyor ve kahraman kadınlar istedikleri gibi buluşuyor ya da buluşmuyor. Günümüzdeki rol model kadın, kendinden emin, kendine güvenen ve yeni deneyimler üstlenen ve bekar bir kadındır. Kampanya, “Single, Not Sorry” konseptinde birçok temaya da yer veriyor; bekarlar eve erken gitmek zorunda değiller, bekarlar ne isterse yaparlar, bekarlık kaybedilemeyecek kadar güzel bir şey.

Beyoncé, Lady Gaga, Timothee Chalamet gibi yıldızlarla çalışan fotoğrafçı McGinley genç aşkı, kültür ve deneyimin enerjisini yakalayan samimi stili ile biliniyor. Tinder, bu kampanya ile birlikte istatistikler elde etmek için kısa süre önce bekarların “evli mutlu çocuklu” olmak istemediğini gösteren bir anket de gerçekleştirdi. Anket sonucunda Tinder’in yaptığı bir açıklamaya göre, genç bekarlar bedenleri ve gelecekleriyle istediklerini yapma özgürlüğünü, ifade özgürlüğünü ve özgürlüğünü talep etme durumuna devam etmek istiyor.

Anket, millenial’ların çoğunluğunun (%72) belirli bir süre bekar olma konusunda bilinçli bir karar verdiklerini tespit etti: özgürlük ve bağımsızlıklarına değer veriyorlar. Ankete katılanların %81’i, bekâr olmanın onlara romantik yaşamlarının ötesinde fayda sağladığını da söylemiş. Ayrıca bekarlığın yeni arkadaşlar edinebilme, çalışmalarına daha fazla bağlı olma ve kişisel sağlık için daha fazla zaman geçirme gibi avantajları da olduğu ortaya çıkmış.

Künye

Reklamveren Tinder
Ajans Wieden+Kennedy New York
ECD Karl Lieberman
Kreatif Direktör Gary Van Dzura, Laddie Peterson
Metin Yazarı Luke Sacherman
Art Direktör Blair Warren
Prodüksiyon Şirketi Hen’s Tooth Productions

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...

Mercedes-Benz Amerika’dan elektrikli araç şarj merkezi

Mercedes-Benz Amerika’da tüm sürücülere hizmet veren ilk elektrikli araç şarj...