Time kapağı 958 drone ile tasarlandı

Time dergisi yeni sayısında özel dosya konusu olarak drone’ları işlemeye karar verdi. 11 Haziran’da raflarda yerini alacak olan Time kapağı 958 drone ile tasarlandı.

Drone’larla hazırlanan dergi kapağı için Time, Intel ile bir iş birliği yaptı. 958 drone belirli bir formasyon oluşturacak şekilde gökyüzüne gönderildi ve Time’ın logosu ile birlikte kırmızı çerçevesini oluşturdu. Daha sonra ayrı bir drone bu sahnenin fotoğrafını havadan çekti.

Drone’ların farklı endüstrilere nasıl nüfuz ettiğinin ele alındığı dosyaya Intel sponsor oldu ve makaleler Time’ın editör ekibi tarafından hazırlandı. Dosya konuları arasında drone’ların nesli tükenmekte olan türleri korumak için nasıl kullanıldığı da anlatılıyor.

Kapağı hazırlamak için uçurulan drone’ların birbirine en yakın mesafesi 1,5 metre olarak hesaplanmış ve birbirlerini düşürmemeleri sağlanmış. Bu da California’da hayata geçirilen kapağın boyunu 100 metreye çıkarıyor. Kapağın nasıl hazırlandığını göstermek için bir kamera arkası videosu da çekilmiş. Ayrıca bazı kamera arkası fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.