artwork

Timberland tarihinin keşfedileceği dijital macerayı başlatıyor

2 yıl önce

0

Timberland ayakkabı markası, doğumundan günümüze kadar takip eden “TimbsTrail” adlı sürükleyici bir dijital macera başlattı.

Oyunlaştırılmış deneyim aracılığıyla tüketiciler, Timberland’in tarihinde yolculuğa çıkacak. Deneyim; marka kültürünü yaratan hikayeleri, sanatı, müziği ve insanları kutluyor, Timberland’in bot üretmedeki yenilikçi kökünü onurlandırıyor.

Konuklar, Timberland’in oldukça bilindik orijinal sarı botundan ilham alan GreenStride bot koleksiyonuna kadar bir dizi bölüm aracılığıyla ayakkabı inovasyonunun evrimini keşfedebiliyor. Her parkurda dijital bir ortamı keşfedebiliyor, video izleyebiliyor ve bot toplayabiliyor.

  • “New England Origins”, Timberland hikayesinin başladığı New England’ın renkli bir köşesine yapılan bir yolculuk. Konuklar orijinal fabrikada yürüyebilir ve karlı manzarada bir husky ile tanışabilir.
  • “Tokyo/Londra/İtalya”, markanın ilk uluslararası anlarını yeniden yaşamaya odaklanıyor.
  • “Hip hop mirası” on yıllık müzik, grafiti, gıda ve moda aracılığıyla 1990’larda New York City’de zamanda geriye dönüştür. Konuklar Rapçi Fat Joe’dan hikayeler dinleyecek ve orijinal sarı botun yükselişini izleyecek.
  • “Green dream” konukların sorumlu kaynak kullanımı, ağaç dikme ve sürdürülebilir tasarım hikayeleri aracılığıyla yemyeşil bir dünyayı deneyimlemelerine olanak tanıyor.
  • “Colllab city”; Bee Line, The North Face ve Spongebob dahil olmak üzere Timberland iş birliklerinin bir keşfidir.
  • “The future activate” geleceğe, Timberland’in amaca yönelik ürün inovasyonu ve eko-liderlik taahhüdüne odaklanarak bakar.

“TimbsTrails” deneyimi, R/GA ile ortaklaşa geliştirildi. Bu deneyim aynı zamanda dünya çapındaki Timberland perakende mağazalarında da hayata geçirilecek.