Site icon Campaign Türkiye

Zifiri karanlıkta kahve deneyi

Kahve ve donatlarıyla ünlü Kanadalı restoran Tim Hortons, yeni, yoğun kahve ürünü olan Dark Roast‘u tanıtmak için misafirlerine “Karanlıkta Diyalog” etkinliğini akıllara getiren ilginç bir deneyim sundu.

Kanada’nın küçük bir kasabasında yer alan bir Tim Hortons restoranında gerçekleştirilen çalışmada, öncelikle mekanın dış görünümü tamamıyla siyaha boyandı. Karşılarında simsiyah bir Hortons bulan ziyaretçilerden meraklı olanlar içeriye adım attıklarında zifiri bir karanlıkla karşılaştılar. İçeride onları, karanlıkta görmelerini sağlayan özel cihazlar takmış restoran görevlileri beklemekteydi. Bu görevliler, ziyaretçilere %100 Arabica kahve çekirdeklerinden yapılmış yeni, yoğun ve koyu kahveden ikram ettiler.

Tüm bu karanlık deneyimin amacı, ziyaretçilerin bu yeni ve yoğun kahve deneyimini tamamen tat alma duyularına odaklanarak deneyimlemelerini sağlamaktı. Videonun sonundaki görüntülere göre amaçlarına ulaşmış görünüyorlar.

Yeni ürün tanıtımıyla alakalı olarak markanın web sitesinde bir de içinizdeki “karanlık kişiliğinizi” keşfetmenizi sağlayacak eğlenceli bir test bulunuyor.

Künye

Reklam Ajansı JWT, Toronto, Canada

CCO Brent Choi

Kreatif Direktörler Ryan Spelliscy, Paul Wales

Art Direktör Dan Bache

Metin Yazarı Henry Park

Kıdemli Yapımcı Elana Olavesen

Müşteri Ekibi Darrell Hurst, Renee Ray, Cameron Stark

Yönetmen Neil Tardio

Prodüksiyon Şirketi Partners Film Company

Post-Prodüksiyon Alter Ego

Editör Geoff Ashenhurst / Married to Giants

Müzik Tyson Kuteyi / Tattoo Sound & Music

Medya Ajansı MindShare

 

 

 

 

Exit mobile version