TikTok’a yeni CEO

ByteDance, Disney’in Uluslararası Eski Başkan’ı Kevin Mayer’i, operasyon şefi ve TikTok CEO’su olarak atadığını duyurdu.

Mayer, ByteDance’in küresel ve kurumsal gelişimi sağlayacak, markanın satış, pazarlama, halkla ilişkilerinden sorumlu olacak.

Mayer, ByteDance’ın müzik, oyun departmanlarına ve Hindistan sosyal medya servisi Helo’ya liderlik edecek. ByteDance, Mayer’nin genel müdür Yiming Zhang’a rapor vereceğini söyledi.

Mayer’in atamasıyla şirket, küresel bir yapılanma için deneyim kazanıyor. Zhang, “Dünyanın en başarılı eğlence yöneticilerinden biri olarak Kevin için, “ByteDance ürün portföyünü bir üst seviyeye taşımak için inanılmaz derecede iyi bir isim.” dedi.

Halen TikTok başkanı Alex Zhu, ürün ve strateji başkan yardımcısı olarak ByteDance’e geçecek.

ByteDance’in bu yıl Çin dijital reklam pazarının % 19’unu alması bekleniyor.

Bu arada EMarketer, Çin’in dijital medya reklamının 2020’de toplam 81 milyar $ (65 milyar £) olmasını bekliyor.

ByteDance genişleme hırsı konusunda çekingen değil. Nisan ayında, Hulu’daki marka ve kültür pazarlamasının eski başkan yardımcısı Nick Tran’ı, Kuzey Amerika işi için pazarlamayı yönetmek üzere işe aldı.

Şirket ayrıca, Ekim 10’da Sony’nin 10 yıllık emektarı Ole Obermann’ı da getirdi ve yedi yıl boyunca YouTube’da kullanıcı büyümesini yöneten Vanessa Pappas’ı işe aldı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.