Site icon Campaign Türkiye

TikTok, reklamverenleri eğlendirerek eğitiyor

TikTok for Business, markalara platformun reklam araçlarını nasıl kullanacaklarını göstermek için “nasıl yapılır” videolarından oluşan bir kampanya başlattı.

Gravity Road tarafından üretilen “Easy as pie (chart)”, EMEA pazarlarında yayınlanacak ve daha sonra bu yıl içinde küresel olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Creative Exchange, Creator Marketplace, Creative Codebook ve Measurement Guide dahil olmak üzere TikTok’un reklamverenler için mevcut araç ve kaynak yelpazesini vurgulayan kampanya, medya planlarının platform üzerinde kolayca oluşturulabileceğini öne sürüyor.

Pasta grafik, defter, dizüstü bilgisayar ve kalem dahil olmak üzere ajansla ilgili nesnelerin konuşan, antropomorfik (insan biçiminde) karikatürlerini içeren üç kısa video yayınlandı.

Nesneler her bir reklamda pazarlamacıların TikTok’ta reklam verirken dikkat edebilecekleri ipuçları sunuyor ve “full-funnel” marketing hakkında esprili gözlemler içeriyor.

Çizimler, şu anda platformda üç milyondan fazla takipçisi ve 54 milyon beğenisi olan TikTok animatörü ve yaratıcısı Sam Cotton tarafından oluşturuldu. Kampanya ayrıca platformu, etkili bir performans kanalı olarak tanıtan 2022 kampanyası “Konuşan kafalar”ın başarısına da dayanıyor.

Lansman, 2020 – 2022 arasında ana paketli tüketim malları markaları için ücretli reklamların diğer dijital medyaya kıyasla %64 daha etkili olduğunu gösteren, TikTok tarafından Nielsen‘e yaptırılan yakın tarihli bir araştırmayı takiben geliştirildi.

TikTok B2B Pazarlama ve İletişim Lideri Kate MacKenzie şunları söyledi: “Creative Exchange ve Creator Marketplace gibi araçlarla TikTok’ta reklam yapmak çok kolay. Bunu göstermek için parlak TikTok yaratıcısı Sam Cotton ile ortaklık yapmaktan daha iyi bir yolu olamazdı. Sam’in animasyon karakterleri, mesajımızı eğlenceli, TikTok’a özgü bir hikayeye dönüştürdü.”

Künye
Ajans: Gravity Road
Yaratıcı Yönetmen: Peggy Nuttall
Yaratıcı Ortak: Sophie Cullinane

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version