artwork

TikTok ekibi, TikTok for Business’ı anlattı

3 yıl önce

0

TikTok, Open Day Türkiye ile TikTok for Business ile ilgili merak edilenleri yanıtladı.

TikTok ekibi, TikTok for Business’ı tanıtmak, kullanıcıların ve markaların TikTok’u daha etkin bir şekilde kullanmalarını sağlamak için TikTokHive’da Open Day Türkiye etkinliğini gerçekleştirdi.

Etkinlikte TikTok ekibinden Shant Oknayan, Scott Thwaites, Ertan Güneş, Rani Itani, Gabby Youssef ve Rita Wehbe yer aldı. TikTok ekibi hem TikTok for Business ile ilgili sunumlar yaprken hem de katılımcıların sorularını yanıtladılar.

Virüse karşı sanal etkinlik alanı: #TikTokHive

TikTok, pandemi döneminde etkinliklerle bir araya gelmek için sanal bir etkinlik alanı oluşturdu. #TikTokHive bundan sonra TikTok’un gerçekleştireceği pek çok toplantıya da ev sahipliği yapacak.

TikTok for Business

Open Day Türkiye’de neler oldu?

17 Şubat saat 11’de kapılarını açan #TikTokHive’da katılımcıları bir etkinlikte karşılşatıkları her şey bekliyordu: Lounge, konuşma salonları, ana salon, stand alanı, hem konuşmacılarla hem de diğer katılımcılarla bir araya gelinebilen sohbet kutuları ve hatta DJ…

Katılımcılar, standa alanında TikTok for Business araçlarının detaylı bir şekilde anlatıldığı sunumlara ulaşabilirken, sohbet kutuları aracılığıyla da TikTok ekibine merak ettikleri soruları yöneltebildiler.

TikTok for Business

Konuşma kaçırmaya son!

#TiktokHive’da saat 11 – 13 arasında gerçekleşen etkinlik, son bulsa da katılımcılar konuşmaların tamamına ve sunumlara gün boyu ulaşabildiler. Böylelikle TikTok, yarattığı sanal ortamla katılımcılara; konuşmalar eş zamanlı gerçekleşse de hiçbirini kaçımamalarını sağladı.

TikTok for Business

Reklam yapmayın Tiktok yapın!

TikTok ekibinden Ertan Güneş’in sunumuyla başlayan etkinlikte Güneş, “yaratıcılığınızı keşfedin” diyerek, içerik üretirken nelerden faydalanılabileceğini anlattı.

TikTok for Business

Markanız için reklam çözümleri – Rani Itani, Product Marketing Manager

Rani Itani, TikTok’ta iyi içerik üretmek için izlenmesi gereken en temel prensipler ve uygulamalardan ve dijital marka planlamasından bahsetti.

Dijital marka çözümlerimiz ihtiyaçlarınıza göre çeşitli ürünlere ayrıldı. Amacınıza bağlı olarak TikTok hedefinize ulaşmanızı ve en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Ürünlerimiz iki kategoriden oluşmakta.

İlk kategori, standart reklamlar. Standart reklamlar, bilinirlikten dönüşüme kadar tüm aşamaları kapsayan rezervasyon veya açık artırmaya dayalı sunulan reklam ürünleri. Bu ürünler esnek satın alma seçenekleri sunar. Ayrıca amacınıza göre uygulamada farklı yerlerde bulunurlar. İkincisi, içerik çözümleri dediğimiz içerik reklamları. Bunlar, markalı #Challenge’ı ve AR Markalı Efekt’i kapsıyor.

Bahsetmek istediğim diğer bir konu influencer olmak. Bununla kastettiğim şu: #Challenge veya Markalı Efekt’inize katılan içerik üreticilerimizden yararlanın. Vermek istediğiniz mesajı insanların anlayacağı şekilde aktarın. Mesajının içeriği anlaşılır olsun ve insanları katılmaya teşvik etsin.”

TikTok for Business

Performans odaklı reklamlar için çözümler – Gaby Youssef, Client Solution Manager – TikTok

Gabby Youssef sunumunda doğru takip ve optimizasyonu kullanarak kampanyalardan en iyi şekilde nasıl yararlanılabileceğini anlattı. Performans hedeflerine uygun reklamlar oluşturmak, bir web veya uygulama ortamında i̇şletmeler için önemli noktaları izlemek, ve son olarak kampanya, reklam grubu ve reklam düzeyinde en iyi yöntemi kullanarak sonuca ulaşmak:

TikTok Ads Manager üzerinden akış i̇çi video reklam formatını kullanmalısınız. Bu sensör platformumuz işlevsel ve pratik bir gösterge panosu kullanarak kampanyalarınızı yönetme kolaylığı ve esnekliği sağlar.

Bu esneklik kampanyalarınızı yürütürken pek çok özellikle birlikte gelir. Hedeflemeniz günlük bütçeleriniz ve raporlama amaçlı özelleştirilebilir yönetim paneli için karar vermenize yardımcı olur. Üstelik oldukça yararlı araçlar sunarak birkaç basit adımda TikTok tarzı videoları oluşturmanıza yardımcı olur.”

TikTok for Business

Yaratıcı Mağazamızı Keşfedin – Rita Wehbe, Creative Brand Strategist – TikTok

Rita Wehbe ise TikTok’un eklentilerinden ve TikTok Shop’ı detaylı bir şekilde anlattı:

Müşterilerimizin çoğu bize soruyor: Sınırlı varlıklara sahip reklamlar yerine gerçekten nasıl TikTok videoları yapabiliriz? Sadece iki kelime ile cevap vereyim: TikTok Shop.

The shop, ücretsiz bir katma değer hizmetidir. TikTok’un en iyi müşterileri için platforma özel yaratıcı destek sağlar. Tek yılın amacı önce TikTok’u düşünmek olan bir mağaza kurduk. Özelleştirilmiş içeriklerimizle markalara ve müşterilere ilham vermek istiyoruz. Onlara TikTok’un sunduğu sınırsız yaratıcı araçları tanıtmak istiyoruz.”

TikTok for Business

Sihirli Anlar – Fırat Şenerdem

Fırat Şenerdem konuşmasında; markaların sihirli anları nasıl kullanabileceklerini anlatırken, TikTok’tan başarılı örneklere yer verdi.

Magic moment’lar; kısa süren, i̇nsanların kendilerini çevresiyle birlik duygusu içerisinde özel hissettikleri anlardır. Bu bir ulusal gün, dini gün, bir spor müsabakası veya kültürel bir hareket olabilir.

Magic moment’ın önemi şu; bu anlar ortak değerlerin yansıtılması sonucunda kullanıcılar ve markaların birbirlerine en çok yaklaştıkları anlar. Dolayısıyla bu anlar markaların diyalogun bir parçası olmasına imkan sunar. Diyalogun bir parçası olmak, kullanıcıların kendilerinin markanın içeriğiyle özdeşleşmelerini, markanın içeriğiyle etkileşime geçmelerini ve sonuç olarak markanın dönüşümlerinin artmasını sağlar.”

TikTok for Business

Open Day Türkiye’nin gerçekleştiği TiktokHive’da her şey en ince detayıyla düşünülmüş ve katılımcılara benzersiz bir sanal etkinlik deneyimi yaratmak için hazırlanmıştı.
Hatta #TikTokHive’a giriş yapan katılımcıları mobil arka planlar ve bir Tiktok Dans Rehberi bile bekliyordu.

TikTok for Business

Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...